Chodník na pešej zóne v Starom Meste sa dostal do aukcie

NETKY.SK • 10 Február 2022, 08:29 • 2 min
Chodník na pešej zóne v Starom Meste sa dostal do aukcie

BRATISLAVA – Pozemok na uliciach Rybárska brána/Laurinská v bratislavskom Starom Meste, ktorý je vo vlastníctve štátu, sa dostal do aukcie. Mestská časť už začala komunikovať s Okresným úradom (OÚ) Bratislava ako správcom predmetného pozemku. Zabrániť chce tomu, aby sa chodník v pešej zóne dostal do súkromných rúk.

slovakia

left justify in out

„V záujme mestskej časti aj obyvateľov je, aby chodník v samom srdci pešej zóny zostal vo verejnom vlastníctve a mohol byť naďalej bezpečne a bez rizík využívaný verejnosťou,“ skonštatovala starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová. V prípade predaja pozemku súkromníkovi by sa mohlo stať, že nový majiteľ by mohol zabrániť využívať chodník ako verejnú komunikáciu, upozorňuje šéfka miestnej samosprávy. Mestská časť by zároveň stratila kontrolu nad využívaním priestranstva. „Majiteľ by mohol napríklad žiadať aj komerčné nájomné za dlažbu, ktorá je na pozemku položená,“ poznamenala Aufrichtová.

 

 

O otázke vlastníctva pozemku preto začala samospráva okamžite rokovať s jeho správcom. Na najbližšie zasadnutie miestneho zastupiteľstva chce miestny úrad predložiť návrh na odkúpenie parcely mestskou časťou vo verejnom záujme. Zároveň ubezpečuje, že verejnosť bude o ďalších krokoch aj výsledku rokovaní informovať. Aukcia na predmetný pozemok bola vyhlásená 31. januára na webovej stránke Registra ponúkaného majetku štátu (ropk.sk). Návrh kúpnej ceny musí byť minimálne vo výške primeranej ceny, tá je stanovená na 38 600 eur. Cenové ponuky je možné predkladať do 28. februára. Správca si vyhradzuje právo zrušiť prvé kolo vyhlásenej elektronickej aukcie a odstúpiť od ponuky bez uvedenia dôvodu.

 

Možno vás zaujme: EÚ rozvíja zelenú spoluprácu s Marokomtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies