Spiaci dedinčania nič netušili. Zosuv pôdy pochoval zaživa 2 000 ľudí + VIDEÁ

NETKY.SK • 27 Máj 2024, 12:23 • 4 min
Spiaci dedinčania nič netušili. Zosuv pôdy pochoval zaživa 2 000 ľudí + VIDEÁ

Najmenej 2 000 ľudí uviazlo po piatkovom masívnom zosuve pôdy v Papue-Novej Guinei. Podľa agentúry AFP o tom v pondelok informoval Národný úrad pre riešenie katastrof v hlavnom meste Port Moresby.

slovakia

left justify in out

Správy zo soboty hovorili o 670 obetiach. Zosuv pôdy údajne zasiahol dedinu Kaokalam v provincii Enga, ktorá sa nachádza asi 600 kilometrov severozápadne od hlavného mesta Port Moresby.
 
"Zosuv pôdy pochoval zaživa viac ako 2 000 ľudí a vážne poškodil domy, záhrady a vážne poškodil hospodárstvo krajiny," cituje agentúra Reuters z listu adresovaného OSN.

Hlina a skaly zasypali rozsiahle oblasti a dedinčania sa snažia vyhrabať preživších alebo aspoň telá lopatami alebo holými rukami. OSN pomáha úradom so záchrannými prácami a pomoc ponúkla aj Austrália, uvádza ABC News.
 
Papua-Nová Guinea je ostrovný štát s približne 10 miliónmi obyvateľov v juhozápadnej časti Tichého oceánu. Väčšinu obyvateľstva tvoria poľnohospodári a mimo veľkých miest je na Papue málo ciest. Miestne telekomunikačné siete sú rovnako obmedzené.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ingrid Vrabcová
Zdroj: AFP, Reuters, ABC News, Foto: TASR
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies