Poslanci dnes prijmú uznesenie k Iraku

NETKY.SK • 21 Január 2020, 08:12 • 2 min
Poslanci dnes prijmú uznesenie k Iraku

BRATISLAVA – Poslanci Národnej rady SR na svojom dnešnom zasadnutí príjmu uznesenie k Iraku. Mali by rokovať aj o ďalších návrhoch vylúčených z rokovania poslednej parlamentnej schôdze.

slovakia

left justify in out

Členovia zákonodarného orgánu na prelome novembra a decembra schválili procedurálny návrh predsedu vládnej strany Smer – sociálna demokracia (Smer - SD) Roberta Fica, ktorým sa z programu 53. schôdze NR SR vylúčila väčšina návrhov v prvom čítaní.

 

Zákon o pozemkových úpravách

Parlament následne neotvoril mimoriadnu schôdzu iniciovanú opozičnými poslancami NR SR na prerokovanie ich návrhov zákonov. Ďalší pokus o prerokovanie týchto bodov bude mať plénum dnes.

"V zmysle rokovacieho poriadku som povinný zaradiť tam všetky presunuté body z poslednej schôdze. Predpokladám, že nejaké body ešte pribudnú,“ priblížil ešte začiatkom januára predseda Národnej rady SR Andrej Danko.

 

Jedným z bodov programu je aj zákon o pozemkových úpravách, ktorý vetovala prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Na programe rokovania bude aj prijatie uznesenia k aktuálnej situácii na Blízkom východe. Danko opakovane potvrdil, že v hre sú viaceré varianty. "Osobne som za to, aby sme prijali uznesenie, ktorým by sa do budúcna zabránilo individuálnemu konaniu jednotlivých členských štátov NATO, najmä ak ide o oblasti, kde máme spoločnú bezpečnostnú misiu,“ priblížil Danko.

 

Ostrá výmena názorov
Americký prezident Donald Trump nariadil v piatok 3. januára raketový útok na iracké letisko v Bagdade, pri ktorom zabili veliteľa iránskych elitných jednotiek Kuds Kásima Sulejmáního a ďalších osem ľudí.

 

 

Šéf parlamentu Andrej Danko a predseda vlády SR Peter Pellegrini sa v tejto súvislosti prostredníctvom médií dostali do ostrej výmeny názorov.

 

Danko požadoval okamžité stiahnutie siedmich slovenských vojakov, ktorí sa v tom čase nachádzali v Iraku na výcvikovej misii, kým Pellegrini vyzýval k spoločnému postupu so spojencami. Slovenskí vojaci boli medzičasom presunutí z Iraku do Kuvajtu.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies