Spartak Trnava chce byť dôstojným účastníkom ligy, všetci hráči opustili klub v dobrom

NETKY.SK • 15 Február 2019, 12:06 • 3 min
Spartak Trnava chce byť dôstojným účastníkom ligy, všetci hráči opustili klub v dobrom

TRNAVA - Úradujúci slovenský futbalový majster FC Spartak Trnava vstupuje do novej éry. Od decembra prišlo v klube k veľkým zmenám na všetkých frontoch. Aktuálna priorita je dohrať sezónu 2018/2019 so cťou. Z kádra počas zimného prestupového obdobia odišlo dosiaľ štrnásť hráčov, ktorých v najbližších dňoch pravdepodobne doplní aj Patryk Malecki.

slovakia

left justify in out

"Všetci hráči, ktorí odišli, odišli v dobrom. Minulá sezóna bola veľmi úspešná, hráči u nás dosiahli svoj vrchol a je logické, že sa chcú posunúť ďalej," uviedol na štvrtkovej tlačovej konferencii nový generálny manažér Spartaka Marián Černý. Nové vedenie malo neľahkú úlohu, nahradiť enklávu "utečencov" novými tvárami.

 

"Prišlo k veľkej fluktuácii vo vedení, ale i v kabíne. Veľa sa o tom hovorilo, existovali rôzne hororové scenáre. Napokon sa nám podarilo zostaviť veľmi slušný káder. Ďakujem všetkým hráčom, ktorí prišli do Spartaka aj za takéhoto stavu, za úplne iných podmienok, aké boli dosiaľ," doplnil Černý.

Priznal, že slovenský šampión sa zaujímal aj o iných futbalistov, ktorí však nezvládli vstupné testovanie: "Všetci hráči, ktorí prišli do Spartaka, absolvovali testovanie. Bolo aj ďalších šesť, či sedem hráčov, ktorí tieto testy, či už kondičné alebo zdravotné, nesplnili, a preto neprišli."

 

img

Trnavskému klubu, napriek prvotným vyhláseniam, naďalej pomáha aj stále hlavný akcionár Vladimír Poór, ktorý však usilovne hľadá nového majiteľa. "Klub je po športovej stránke ekonomicky zabezpečený do konca sezóny. Pán Poór už skôr deklaroval svoje záujmy. Pokiaľ viem, aktuálne prebiehajú rokovania s tromi spoločnosťami. Ako sú blízko k finálnej podobe, neviem povedať. Ja osobne si myslím, že do konca sezóny 2018/2019 príde k predaju. O klub sa zaujíma z tohto regiónu jedna slovenská a jedna česká spoločnosť. Mal by byť v hre aj záujemca z väčšej diaľky. Pán Poór má tento klub natoľko rád, že určite sa rozhodne správne," zhodnotil Marián Černý.

FC Spartak má s výrazne obmeneným kádrom reálne ambície. Hlavným cieľom je uspieť v slovenskej pohárovej súťaži Slovnaft Cupe. "Potrebujeme čas, aby sa mužstvo zohralo, ale verím, že budeme dôstojným účastníkom Fortuna ligy. Sme realisti. Tak, ako máme blízko či ďaleko k prvej šestke, máme blízko aj ku spodnej časti tabuľky. Čaká nás neľahké obdobie. Chceme sa dostať čo najďalej v Slovnaft Cupe. Chceme dokráčať až do finále a v Nitre zaplniť štadión našimi fanúšikmi. Verím, že priaznivci budú, napriek všetkému, pozitívne naladení a budú nás, v čo najväčšej možnej miere, podporovať," zaželal si generálny manažér a zdôraznil: "Spartak sa z futbalovej mapy nikam nechystá."

S kádrom je spokojný aj nový hlavný tréner "andelov" Michal Ščasný. "Mužstvo má svoju silu. Potrebujeme viac času, pretože tím sa skladal za pochodu. Prvé týždne to bolo turbulentné, nevedeli sme, kto zostane a kto odíde. Máme svoj štýl hry, ktorým sme sa prezentovali aj dosiaľ. Urobili sme v ňom iba minimálne zmeny. Chceme byť dôstojný súper vo Fortuna lige," zopakoval kouč ambície klubu.

Káder FC Spartak Trnava pre jarnú časť slovenskej futbalovej Fortuna ligy 2018/2019:


Brankári: Dobrivoj Rusov, Peter Urminský, Petr Bolek, Dominik Takáč
Obrancovia: Matúš Čonka, Tomáš Košút, Myenty Abena, Matúš Turňa, Lucas Lovat, Gergely Tumma, Ivan Mesík, Macario Hing-Glover, Václav Dudl, Alexander Horvát
Stredopoliari: Musefiu Ashiru, Jiří Kulhánek, Marek Janečka, Erik Grendel, Filip Dangubič, Fabian Miesenböck, Jakub Rada, Patryk Malecki, Anton Sloboda, Tomáš Brigant, Rafael Tavares, Kire Markoski, Kristián Mihálek, Štefan Pekár
Útočníci: David Depetris, Andrej Lovás, Kubilay Yilmaz

Realizačný tím FC Spartak Trnava:
Michal Ščasný (tréner), Michal Gašparík ml. (asistent trénera), Dávid Moravec (kondičný tréner), Pavel Kamesch (tréner brankárov), Martin Bohunický (vedúci mužstva, kustód), Martin Hradický (masér), Miroslav Krajčovič (fyzioterapeut), Jozef Fridrich (lekár), Viliam Vadrna (lekár)
 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Roman Bekö
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies