Tom Cruise a jeho Mission: Impossible Odplata valcuje slovenské kiná!

NETKY.SK • 17 Júl 2023, 15:00 • 3 min
Tom Cruise a jeho Mission: Impossible Odplata valcuje slovenské kiná!

Do slovenských kín dorazil kinohit Mission: Impossible Odplata - Prvá časť. Ďalšie pokračovanie obľúbenej série sľubuje obrovskú dávku napätia. Tom Cruise absolvoval kvôli filmu najnebezpečnejší kúsok svoje hviezdnej kariéry. Skočil na motorke z vrcholu nórskeho pohoria Helsetkopen!

slovakia

left justify in out

Tentoraz sa Ethan Hunt a tím Impossible Mission Force vydávajú po stopách nebezpečnej zbrane, ktorá má potenciál zničiť celé ľudstvo, aby ju zaistili skôr, ako sa dostane do rúk šialenca. Počas svojho náročného a nebezpečného pátrania sa však musí neustále obzerať cez plece, pretože z jeho dávnej minulosti sa vynára až príliš živý prízrak. Gabriel - Esai Morales poznal Ethana ešte v čase, keď nebol elitným agentom, a pozná každú jeho slabinu. Ethan, pre ktorého bolo zdravie a bezpečnosť jeho blízkych a členov tímu vždy viac, ako úspešne splnená misia, bude tentoraz možno musieť prehodnotiť svoje priority.

Najnebezpečnejší kúsok kariéry
V prvý deň nakrúcania filmu Mission: Impossible Odplata - Prvá časť,Tom Cruise skočil  na motorke z vrcholu nórskeho pohoria Helsetkopen. Zišiel zo špeciálne vybudovanej rampy na vrchole, ktorý sa nachádza vo výške približne 1 200 metrov nad morom, zrútil sa z výšky 4 000 metrov do rokliny pod sebou, a následne sa mu otvoril padák sotva 500 metrov nad zemou. Tento kaskadérsky je najnebezpečnejším v Cruisovej kariére. V novinke sa teda je na čo tešiť, v predchádzajúcich filmoch Mission: Impossible sa okrem iných dych vyrážajúcich pokusov hojdal na vonkajšej strane najvyššej budovy sveta, dubajskej Burdž Chalífa zavesil sa na bok Airbusu A400M počas letu a vyskočil z Boeingu C-17 Globemaster III z výšky 25 000 stôp. Padák sa mu otvoril len 2 000 stôp nad zemou a stal sa prvým človekom, ktorý kedy na filmovom plátne vykonal zoskok z veľkej výšky s nízkym otvorením.

 

Ako je už u Cruisea štandardom, zoskok na motorke - pri ktorom sa jeho postava Ethan Hunt priblíži k okraju, odhodí motorku a vykoná vysoko riskantný BASE jump v šesťsekundovom okne, ktoré má pred dopadom - sa dlho plánoval. Po ročnom nacvičovaní vo Veľkej Británii počas príprav produkcie dokým sa rozbehli kamery, absolvoval vyše 500 zoskokov padákom a 13 000 motokrosových skokov, aby sa pripravil na najnebezpečnejší kaskadérsky kúsok, aký kedy na plátne absolvoval.

 

“To je najdynamickejší aspekt celého procesu tvorby týchto filmov. Ako sa k tomu postavíme? Čo musíme natrénovať? Ako nadobudneme istoty v zručnostiach, ktoré potrebujeme na dosiahnutie tohto všetkého? Musíte si položiť otázku ako to dopadne?“ Konštatuje s úsmevom Tom Cruise.

Veľmi úspešná séria filmov
Pôvodný film Mission: Impossible (1996) bol Cruisovým prvým filmom na pozícii producenta. "Bola to prvá vec, ktorú som chcel produkovať, pretože som vedel, že to bude zábava. Nevedel som to naisto, ale dúfal som, že by to mohlo byť potenciálne veľmi úspešné pre štúdio," hovorí Cruise.


Nemýlil sa. V súčasnosti séria Mission: Impossible celosvetovo zarobila vyše 3,5 miliardy dolárov. "Vedel som, že ak bude film úspešný, tak sa dočká pokračovania, prinesie nové príbehy a posunie akcie na vyšší level. A to bola a stále je pre mňa veľká výzva. Chcel som experimentovať s akciou a mal som pocit, že takéto filmy sa vtedy ešte nenakrúcali, také, na akých som vyrastal v kine,” prezradil Tom Cruise.

 

Skvelý zážitok v kinách sľubujú okrem strhujúcich hereckých výkonov aj samotní protagonisti. Tvorcovia pre film získali také herecké osobnosti, akými sú Hayley Atwell, Ving Rhames, Simon Pegg, Rebecca Ferguson, Vanessa Kirby, Esai Morales, Greg Tarzan Davis, Esai Morales, Pom Klementieff a ďalší. Zaujímavé sú aj lokácie nakrúcania, tvorcovia filmovali v Abú Dhabí, v Ríme, Benátkach, Anglicku a Nórsku. Film Mission: Impossible Odplata - Prvá časť prichádza do slovenských kín v distribúcii spoločnosti CinemArt SK.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Nora Krchňáková, Foto: CinemArt SK
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies