Podmienky na získanie daňového bonusu na dieťa sa opäť zmiernia!

NETKY.SK • 16 Február 2022, 12:58 • 2 min
Podmienky na získanie daňového bonusu na dieťa sa opäť zmiernia!

BRATISLAVA - Za zdaniteľný príjem rodiča na získanie nároku na daňový bonus na dieťa sa za rok 2021 budú považovať aj príspevky v rámci aktívnej politiky trhu práce, dotácie z rezortu kultúry, ako aj pandemické nemocenské dávky a pandemické ošetrovné.

slovakia

left justify in out

Poberatelia týchto príjmov tak ľahšie splnia podmienku nároku na daňový bonus na dieťa, ktorou je ročný zdaniteľný príjem aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy. Za minulý rok ide o sumu 3 738 eur. Vyplýva to z pozmeňujúceho návrhu k zákonu o niektorých mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti, ktorý v stredu schválil parlament.

 

img

Legislatívna úprava pomôže tým zamestnancom a samostatne zárobkovo činným osobám (SZČO), ktorí by inak za minulý rok nesplnili podmienku dosiahnutia zdaniteľných príjmov aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy a nemali by preto nárok na daňový bonus na dieťa.

 

„Toto opatrenie sa týka daňovníkov, ktorí pre pandemické opatrenia nemohli vykonávať prácu zamestnanca alebo SZČO," uviedli poslanci. Rovnaké zjemnenie podmienok nároku na daňový bonus platilo aj za rok 2020.
 

Prečítajte si: REPORTÁŽ: Igor Matovič predstavil 2. časť daňovo-odvodovej reformy. Čo prinesie?twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies