Slovensko nie je na zozname decembrových právnych konaní Európskej komisie

NETKY.SK • 8 December 2016, 16:23 • 2 min
Slovensko nie je na zozname decembrových právnych konaní Európskej komisie

BRUSEL - Európska komisia (EK) dnes predstavila svoj pravidelný mesačný balík obsahujúci rozhodnutia o porušení právnych predpisov, ako aj právne kroky proti členským štátom, ktoré si nesplnili povinnosti v súlade s legislatívou EÚ.

slovakia

left justify in out

Slovenská republika sa tento mesiac neocitla na zozname odôvodnených stanovísk alebo prípadov pre Súdny dvor EÚ a podarilo sa jej uzavrieť štyri problematické body.

Rozhodnutia eurokomisie sa týkajú rôznych odvetví a politík EÚ a usilujú sa o zabezpečenie riadneho uplatňovania európskej legislatívy v záujme občanov a podnikov, aby mohli naplno využívať výhody vnútorného trhu.

 

Hlavné rozhodnutia prijaté EK v decembrovom balíku obsahujú sedem výziev, 77 odôvodnených stanovísk a tri predložené veci pre Súdny dvoru Európskej únie. Komisia zároveň oznámila, že uzatvára 67 prípadov, kde rôzne záležitosti s členskými štátmi EÚ boli vyriešené bez ďalšieho právneho konania.

 

Do tejto kategórie sa v decembri zaradilo aj Slovensko. Brusel v kapitole energetická politika uzavrel prípad nesúladu s niektorými ustanoveniami smernice EÚ o energetickej hospodárnosti budov. V oblasti politiky životného prostredia došlo k dohode a uzavretiu dvoch prípadov - ochrana vlkov na Slovensku a v oblasti lesníctva nezhoda s regulačnými predpismi o nezákonnom výrube lesov z roku 2013. Posledným prípadom bola oblasť finančnej stability, finančných služieb a kapitálových trhov, kde Slovensko podľa EK malo problémy s vykonávaním smernice o prístupe k činnosti úverových inštitúcií a o prudenciálnom dohľade nad úverovými inštitúciami a investičnými spoločnosťami.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies