Slovenské firmy zaujali na Expo Dubaj. Ukázali, ako môžeme žiť v budúcnosti

NETKY.SK • 4 November 2021, 15:36 • 2 min
Slovenské firmy zaujali na Expo Dubaj. Ukázali, ako môžeme žiť v budúcnosti

BRATISLAVA - V našom pavilóne pripravili okrem zaujímavých prezentácií aj množstvo workshopov zameraných na využívanie vodíka.

slovakia

left justify in out

Slovensku sa na svetovej výstave Expo Dubaj počas tematického týždňa venovanému mestám a vidieku podarilo pripraviť globálne atraktívny program vrátane účasti inovatívnych slovenských firiem. Upozornil na to minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).

 

img

 

Inovatívne firmy v Dubaji prezentujú svoje riešenia najmä pre ekológiu, elektrobatérie a elektromobilitu. „O tom, ako budeme žiť v budúcnosti, rozhodujeme dnes. Aj preto rezort hospodárstva presadzuje využitie alternatívnych pohonov, čo je aj hlavná téma nášho pavilónu – pohyb budúcnosti,“ uviedol Sulík.

 

Prečítajte si tiež: VIDEO: Bližšie k budúcnosti. V Japonsku začali predávať stroje, ktoré majú nahradiť autá

 

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) v spolupráci s Ministerstvom hospodárstva SR pripravila sériu vodíkových workshopov o možnostiach využitia vodíka a vodíkových technológií v blízkej budúcnosti. Týždeň venovaný mestu a vidieku sa zaoberá aj otázkou, ako môžu batérie prispieť k udržateľnému rozvoju miest. Elektromobilita a batérie patria medzi najsľubnejšie technologické výdobytky a ich využívanie môže krajinám pomôcť bojovať s environmentálnymi hrozbami.

 

img

 

Slovensko zastupuje v tejto oblasti napríklad firma InoBat, zameraná na výskum, vývoj a výrobu batérií v strednej a východnej Európe či spoločnosť AgeVolt, ktorá vyvinula energeticky udržateľný systém nabíjania elektromobilov. Na Expo Dubaj sa tento týždeň prezentuje aj slovenská firma Elis Tech, ktorá sa zameriava na high-tech riešenia v oblasti inteligentnej detekcie únikov v odkaliskách a mimo nich.

 

Možno vás zaujme: VIDEO: Jeff Bezos chce vybudovať súkromnú vesmírnu stanicu. Ako bude vyzerať?

 

 

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies