SKUTOČNÝ PRÍBEH Len 10-ročné dvojičky s kamarátom zachránili otca. Inšpirovali sa scénou z filmu

NETKY.SK • 9 Júl 2022, 07:00 • 2 min
SKUTOČNÝ PRÍBEH Len 10-ročné dvojičky s kamarátom zachránili otca. Inšpirovali sa scénou z filmu

BRATISLAVA – Otec dvoch bratov je právom hrdý na svoje deti. Zachránili mu totiž život, keď sa takmer utopil v bazéne za domom.

slovakia

left justify in out

Bridon a Christian Hassigovci žijú v americkom štáte Alabama. Spolu s ich 11-ročným kamarátom Samom Ebertom zažili dramatické chvíle, ktoré však zvládli na jednotku.

 

img

 

Otec dvojičiek Brad sa s nimi hral 14. júna doma v bazéne. Bratia spozorovali, že s otcom niečo nie je v poriadku.

 

„Zvyčajne vyzerá, ako keby meditoval. Videl som, ako sa začal triasť a ležal na boku. Mal som nasadené okuliare, takže som videl, ako začína jeho tvár modrať. Povedal som Bridonovi, že otec nie je v poriadku,“ objasnil pre WBRC Christian.

 

„Spolu so Samom sme sa potopili, ja som ho zobral za jedno rameno,  on za druhé a odtiahli sme ho na schody,“ dodal Bridon.

 

V tom momente si spomenul na scénu z filmu Ihrisko (1993). I keď si to nikdy predtým naživo nevyskúšal, podal otcovi prvú pomoc a poskytol mu kardiopulmonálnu resuscitáciu. Christian zase našiel muža, ktorý zavolal záchranku.

 

O zážitku porozprávali v televíznej relácii Today.

 

„Oni boli záchranári, ktorí mi podali prvú pomoc. Počul som, ako hovoria: 'Otec, otec, vráť sa, otec, musíš byť v poriadku.' Bolo to šialené,“ uviedol Brad.

 

Následne ho previezli do miestnej nemocnice a po 24 hodinách prepustili. Novinárom povedal, že je na svojich synov veľmi hrdý a bude im vďačný do konca života za to, že ho zachránili.

 

img

 

„Nie je možné, aby boli fyzicky schopní vytiahnuť z vody 83-kilogramového muža a ešte k tomu aby vedeli, čo majú robiť. Ale oni to dokázali a urobili, čo bolo treba. A urobili to perfektne a rýchlo. Všetko je v božích rukách,“ vyjadril sa šťastný otec.

 

Bridon v relácii opísal, čo mu išlo v hlave. „Hovoril som si, veľa sme toho spolu zažili, radostné, smutné aj bláznivé chvíle. Nechcem, aby sa to takto skončilo.“

 

Matka chlapcov a Bradova manželka Lori Hassig sa podelila o príbeh na Facebooku.

 

„Bože, ďakujem ti, že si dal tým trom chlapcom silu, aby zachránili môjho manžela. Vy ste naši hrdinovia už navždy,“ napísala.

 

Prečítajte si tiež: SKUTOČNÝ PRÍBEH Muž nevynechal za 27 rokov ani deň v prácitwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies