Skonfiškujte ruský majetok, pomôže pri obnove Ukrajiny, vyzýva Kuleba

NETKY.SK • 13 Máj 2022, 16:35 • 2 min
Skonfiškujte ruský majetok, pomôže pri obnove Ukrajiny, vyzýva Kuleba

KYJEV – Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba vyzval v piatok priemyselne najrozvinutejšie krajiny zo skupiny G7, aby skonfiškovali ruské majetky, ktorými sa pomôže prebudovať Ukrajina po skončení invázie Ruska. Informoval o tom portál britskej stanice Sky News.

slovakia

left justify in out

„Hovoríme o stovkách miliárd dolárov. Rusko musí platiť,“ povedal šéf ukrajinskej diplomacie. Kuleba mal v piatok v Nemecku stretnutie s ministrami zahraničných vecí z krajín G7, na ktorom sa zúčastnil aj ich rezortný kolega z Moldavska. Nemecký minister financií Christian Lindner už skôr vyhlásil, že takýto krok podporuje.

 

img

 

Pre nemecký týždenník Der Spiegel povedal: „V prípade majetku ruského štátu môj zmysel pre spravodlivosť hovorí v prospech toho.“ Dodal však, že ešte je potrebné vyjasniť právny základ takéhoto kroku. „V prípade súkromných majetkov pôjde o vyvlastnenie. Prekážky v našom ústavnom poriadku sú veľké,“ povedal Kuleba. Ministri financií skupiny G7 sa majú stretnúť na budúci týždeň a budú diskutovať o financovaní obnovy Ukrajiny po skončení vojny.

 

 

Možno vás zaujme: Scholz vyzval Putina na prímerie. Spolu riešili zásadné témytwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies