Prezidentka Čaputová plne podporuje zvýšené výdavky na obranu Slovenska

NETKY.SK • 8 Júl 2022, 10:31 • 2 min
Prezidentka Čaputová plne podporuje zvýšené výdavky na obranu Slovenska

BRATISLAVA - Prezidentka SR súhlasí s navýšením obranných výdajov, hoci si uvedomuje zlú sociálno-ekonomickú situáciu v krajine.

slovakia

left justify in out

Zuzana Čaputová to uviedla v príhovore na štvrtkovom veliteľskom zhromaždení Ozbrojených síl, ktoré sa konalo v Bratislave. Podľa nej nikdy v ére samostatnosti Slovenskej republiky nebolo dôležitejšie, aby ozbrojené sily dokázali naplniť svoju hlavnú úlohu, a to byť pripravené na obranu Slovenska alebo na obranu niektorého zo spojencov. 

 

Ocenila snahy vedenia rezortu obrany zvýšiť početné stavy profesionálnych vojakov aj civilných zamestnancov ozbrojených síl. Za pozitívne považuje, že „​chyby z minulosti sú teraz premieňané na príležitosti, že zameškané roky sú dobiehané, aj z pohľadu investícií do obrany vrátane nedávneho historického nákupu obrnených pásových vozidiel".

 

Viac sa dozviete tu: Naď pripustil navyšovanie obranného rozpočtu

 

obrazok

 

Prezidentka citlivo vníma, že v kontexte zhoršujúcej sa socio-ekonomickej situácie sa môže stať obhajoba výdavkov na obranu zložitejšou. Práve preto podľa nej netreba poľaviť vo verejnej komunikácii s občanmi. 

 

Verejnosť nesmie mať pochýb o tom, že bolo rozhodnuté transparentne a správne, že ozbrojené sily dostávajú v pomere kvality a ceny to najlepšie. Za týchto okolností vám sľubujem svoju pokračujúcu podporu," uviedla.


obrazok

 

Na záver prejavu prezidentka Zuzana Čaputová uviedla: „​Najväčší boj o našu bezpečnosť a obranyschopnosť  ešte stále zvádzame doma. Je to boj o mysle a srdcia našich občanov. Diskusia, ktorá sprevádzala uzavretie obrannej dohody so Spojenými štátmi americkými alebo ktorá pokračuje aj okolo vojny na Ukrajine, len odkryla rozsah nepriateľského hybridného pôsobenia na našom území."twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ida Zeleznikova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies