Skauti z podtatranskej oblasti vyniesli betlehemské svetlo na Lomnický štít

NETKY.SK • 24 December 2011, 06:54 • 2 min
Skauti z podtatranskej oblasti vyniesli betlehemské svetlo na Lomnický štít

Skauti z podtatranskej oblasti vyniesli betlehemské svetlo na Lomnický štít

slovakia

left justify in out

img

Skauti z podtatranskej oblasti vyniesli dnes betlehemské svetlo na najvyššie obývané miesto na Slovensku, do výšky 2633 metrov nad morom, na Lomnický štít. „Máme informáciu o tom, že nikde v okolitých krajinách sa podobná akcia neuskutočňuje, takže je predpoklad, že toto betlehemské svetielko je v súčasnej dobe na najvyššie položenom mieste,“ priblížil koordinátor akcie Martin Gallik.
Ide o tradičné podujatie, tento rok putovalo svetielko na Lomnický štít už 18. raz. „Toto svetielko prišlo k nám z Betlehema, priniesli ho rakúski skauti, my ho preberáme a odovzdáme Poliakom, ktorí ho posunú ďalej do krajín východnej a severnej Európy,“ doplnil Gallik.
Skauti z podtatranskej oblasti, ktorí dnes svetlo vyniesli na Lomnický štít, to majú aj za odmenu, za celoročný program a za to, ako sa zapájajú do jednotlivých akcií. „Oni sa vždy na to tešia, je to pre nich zážitok,“ konštatoval. Každý rok sú na cestu lanovkou vybraní iní skauti.
Tento rok urobili organizátori miernu modifikáciu programu. „Okrem toho, že sme svetielko vyniesli na Lomnický štít, tak ho odovzdáme aj do observatória tu na Skalnatom plese a navštívime tiež chatára na Skalnatom plese,“ vysvetľuje. Je to kvôli tomu, že aj tieto dve miesta sú navštevované a obývané počas vianočných sviatkov. „Je to taká malá zmena, ale chceli by sme to takto robiť aj v ďalších rokoch,“ uzavrel Gallik.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies