Prezidentka: Izolácia zanecháva stopy na duševnom zdraví a pohode našich detí

NETKY.SK • 9 Január 2022, 16:15 • 2 min
Prezidentka: Izolácia zanecháva stopy na duševnom zdraví a pohode našich detí

BRATISLAVA - Nástup žiakov do škôl nie je podľa prezidentky Zuzany Čaputovej dôležitý len pre akademické napredovanie, ale aj z iného dôvodu!

slovakia

left justify in out

Izolácia podľa nej zanecháva stopy na duševnom zdraví a pohode detí. Platí to samozrejme vtedy, ak sú školy bezpečným miestom a podnetným priestorom, ktoré pomôžu deťom zvládnuť neistotu, stres, agresivitu a pomôžu predchádzať násiliu a týraniu. Po predĺžených zimných prázdninách sa začne prezenčné vzdelávanie pre materské, základne a stredné školy od pondelka 10. januára. Skonštatovala prezidentka na sociálnej sieti.

 

img

„Pred pár dňami nami otriasli obrázky násilia mladých ľudí v Miloslavove. Prípad rieši polícia a všetci budeme pozorne sledovať ďalší vývoj. Aj tento prípad nám však pripomína, že sa naša spoločnosť nachádza v mimoriadne náročnej situácii, keď badať nárast agresivity a napätia. Musíme ju spoločne prekonať a okrem iného stavať na dobrých medziľudských vzťahoch a vzájomnom rešpekte v rodinách, komunitách, v školách, na pracoviskách, v celej našej spoločnosti,“ uviedla hlava štátu.

 

img

Zuzana Čaputová v tejto súvislosti vyzvala učiteľky, učiteľov a ďalších pracovníkov škôl, aby osobitnú pozornosť venovali sociálnym vzťahom v školskom prostredí. „Aby si všímali prejavy šikany či nenávisti, pred ktorými si nikdy nemôžeme zakrývať oči a ktorým je potrebné venovať náležitú systematickú a najmä preventívnu pozornosť. Želám všetkým príjemný návrat do škôl, a tiež, aby prevažovala radosť z medziľudského kontaktu nad stresom z ukončenia prvého polroka,“ uzavrela prezidentka.
 

Prečítajte si: Čo si myslí o šikane z Miloslavova renomovaný psychológ?twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies