Situácia v krajských nemocniciach je kritická. Odsúvajú vážne prípady

NETKY.SK • 16 November 2021, 23:27 • 2 min
Situácia v krajských nemocniciach je kritická. Odsúvajú vážne prípady

BRATISLAVA - V krajských mestách je situácia v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu veľmi vážna a naďalej sa zhoršuje. Primátori združenia krajských miest K8 na to upozornili po rokovaní v Žiline s tým, že samosprávy sú pripravené podať nemocniciam pomocnú ruku.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Zástupcovia krajských samospráv podľa žilinského primátora Petra Fiabáneho citlivo vnímajú, že napriek vyššej zaočkovanosti dopadajú problémy práve na zdravotnícke zariadenia v mestách, pretože sú spádovými nemocnicami. "Dnes je stav neúnosný a obavy z ďalšieho vývoja sú pre nás zásadné. Veľmi neradi by sme boli, aby sa opakovala situácia, ktorú sme zažili počas prvej a druhej vlny pandémie," povedal.

 

img

 

Primátor Banskej Bystrice Ján Nosko podotkol, že samosprávy v prvej aj v druhej vlne pandémie ukázali schopnosť pomôcť a situáciu riešiť. "Aj teraz sme pripravení podať nemocniciam pomocnú ruku a urobíme všetko pre to, aby sme situáciu, ktorá je naozaj kritická, dokázali zvládnuť. V našich mestách sú umiestnené najväčšie nemocnice na Slovensku. Vieme, že naozaj pribúdajú neočkovaní pacienti. Pribúdajú na lôžkach, ktoré si potom vyžadujú umelú pľúcnu ventiláciu, lôžok ubúda a ubúda tiež personál," skonštatoval Nosko.

 

Prečítajte si tiež: VšZP prezradila, koľko ju stojí očkovanie a koľko liečba pacientov s COVID-19

 

Pripomenul, že krajské mestá sú schopné pomôcť napríklad vytváraním podmienok pre deti zdravotníckych pracovníkov pri zatváraní škôl. "Aby rodič – zdravotná sestra, lekár mohol ísť do práce. Situácia je komplikovaná aj čo sa týka dopravnej zdravotnej služby a záchrannej služby. Kým v júli a v auguste bolo približne päť prevozov pacientov denne, dnes sú to stovky. Situácia je naozaj alarmujúca," dodal banskobystrický primátor.

 

img

 

"Chceme poďakovať zdravotníckym zariadeniam a personálu, že v tejto situácii znova s nasadením svojich síl pokračujú v boji s novým koronavírusom. Len nás naozaj mrzí nejednotnosť spoločnosti. Spôsobuje, že mnoho pacientov je v nemocniciach úplne zbytočne, vyťažuje zdravotnícky systém a iné vážne prípady sú odsúvané," uzavrel žilinský primátor.

 

Možno vás zaujme: V Singapure pritvrdili proti antivaxerom! Za lekársku starostlivosť si zaplatia z vlastného vreckatwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies