Silné zemetrasenie vo Francúzsku napáchalo škody za 150 až 200 miliónov eur

NETKY.SK • 20 Jún 2023, 12:30 • 2 min
Silné zemetrasenie vo Francúzsku napáchalo škody za 150 až 200 miliónov eur

PARÍŽ - Zemetrasenie, ktoré 16. júna zasiahlo západné Francúzsko, poškodilo viac ako 5000 budov, pričom celková výška škôd sa odhaduje na 150 až 200 miliónov eur.

slovakia

left justify in out

Zemetrasenie, ktoré 16. júna zasiahlo západné Francúzsko, poškodilo viac ako 5000 budov, pričom celková výška škôd sa odhaduje na 150 až 200 miliónov eur. S odvolaním sa na poisťovňu Saretec o tom v noci na pondelok informovala rozhlasová stanica Europe1 monitorovaná agentúrou TASR.

 

Podľa zistení poisťovne má približne 100 budov veľké škody spojené s čiastočným zrútením nosných konštrukcií. Ďalších 300 budov má čiastočné poškodenie nosných konštrukcií, pričom k ich zrúteniu nedošlo. Vedenie poisťovne pritom očakáva, že počet poistných udalostí sa môže zvyšovať, keďže sa postupne zisťujú aj tie škody, ktoré obyvatelia ani záchranné služby pri vykonávaní počiatočných záchranných prác nespozorovali. Väčšina poškodených budov sú staršie usadlosti, ktorých odolnosť pri zemetraseniach je veľmi obmedzená, objasnil generálny riaditeľ poisťovne Saretec Jean-Vincent Raymondis.

 

Silné zemetrasenie s magnitúdou 5,3 až 5,8 nastalo minulý piatok o 18.38 h SELČ v obci Cram-Chaban ležiacej na polceste medzi La Rochelle a Niort v departemente Charente-Maritime. Išlo o najväčšie zemetrasenie v tomto regióne i v kontinentálnom Francúzsku za posledných 50 rokov. Seizmológovia po piatkovom zemetrasení zaznamenali sériu dotrasov, pričom najsilnejší z nich - s magnitúdou 5,0, v sobotu nadránom. Nevylučujú ani ďalšie silnejšie dotrasy, rovnako ako ďalšie zemetrasenie.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies