Biden: „Bolo by šťastím, ak by som vo voľbách 2024 mal toho istého protikandidáta."

NETKY.SK • 25 Marec 2022, 09:40 • 2 min
Biden: „Bolo by šťastím, ak by som vo voľbách 2024 mal toho istého protikandidáta."

BRUSEL - Americký prezident Joe Biden vo štvrtok povedal, že sa neznepokojuje ďalšími prezidentskými voľbami v USA v roku 2024. Podľa svojich slov by bolo preňho dobré, keby proti nemu kandidoval ten istý protivník ako v roku 2020. TASR správu prevzala z agentúry Reuters a webovej stránky stanice Fox News.

slovakia

left justify in out

Biden vo štvrtok na tlačovej konferencii v Bruseli oznámil nové opatrenia, ktorými USA pomôžu Ukrajine a jej obyvateľom, pripomína Fox News. Jeden z reportérov sa prezidenta opýtal, či Biden alebo NATO uskutočňujú kroky, ktoré majú zabrániť tomu, aby možná nová americká administratíva – ktorá vzíde z volieb v roku 2024 – nezrušila opatrenia prijaté v súčasnosti Spojenými štátmi alebo Severoatlantickou alianciou.

 

„Bolo by pre mňa veľkým šťastím, keby v najbližších voľbách proti mne kandidoval ten istý muž," povedal Biden na otázku reportérov.

 

img

 

Demokrat Biden zvíťazil v prezidentských voľbách v novembri 2020, keď porazil republikánskeho kandidáta a v tom čase úradujúceho prezidenta Donalda Trumpa (2017 – 2021). Trumpovo meno však počas štvrtkovej tlačovej konferencie priamo nevyslovil.

 

Šéf Bieleho domu takisto povedal, že vo svojom prístupe k zahraničnej politike na nadchádzajúce voľby nemyslí. Biden pripomenul, že najbližšie prezidentské voľby sú ešte ďaleko a v súčasnosti sa viac sústreďuje na "polčasové" (midterm) voľby v USA na jeseň tohto roka. Jeho Demokratická strana sa v nich bude usilovať udržať si väčšinu v americkom Kongrese.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Nikoleta Preložníková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies