Slovensko vyslalo do Čiech vrtuľník na pomoc pri požiari v Českom Švajčiarsku

NETKY.SK • 27 Júl 2022, 09:00 • 2 min
Slovensko vyslalo do Čiech vrtuľník na pomoc pri požiari v Českom Švajčiarsku

PRAHA/BRATISLAVA – Slovensko vyslalo do Česka vrtuľník Leteckého útvaru Ministerstva vnútra (MV) SR na pomoc pri hasení požiaru v Českom Švajčiarsku.

slovakia

left justify in out

Pre TASR to potvrdila Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) s tým, že vrtuľník z dôvodu utorkového nepriaznivého počasia vzlietol až v stredu krátko pred 06:00 h. Križanová zároveň informovala, že na miesto požiaru ešte v utorok večer dorazili slovenskí hasiči z modulu leteckého hasenia. Pomáhať s hasením by mali od stredajšieho rána.

 

      

Ochotu pomôcť Česku deklarovalo aj slovenské ministerstvo obrany. Podotklo však, že vojenské vrtuľníky v uplynulých dňoch zasahovali pri požiari v Slovinsku a tiež vo Veľkej Fatre a oblasti Košíc, preto musia prejsť povinnou technickou kontrolou.
 

      

„S českou stranou sme v intenzívnom kontakte, našou snahou bude vyhovieť v maximálnej možnej miere a čo najrýchlejšie,“ uviedli pre TASR z ministerstva obrany. Ministerstvo vnútra už skôr avizovalo, že je pripravené pomôcť akejkoľvek krajine vrátane Českej republiky, keď mu to umožní aktuálna situácia.

 

      

Česko požiadalo Slovensko o hasiace vrtuľníky na pomoc pri hasení požiaru v národnom parku České Švajčiarsko, ktorý vznikol v nedeľu a aktuálne ho hasí vyše 400 hasičov.

 

Možno vás zaujme: Na severe Čiech sa nedarí dostať požiar pod kontrolu! Česi požiadali Slovensko o vrtuľníky na hasenietwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies