Francúzsko chce zvýšiť vekový limit na riadenie elektrokolobežiek

NETKY.SK • 29 Marec 2023, 11:45 • 2 min
Francúzsko chce zvýšiť vekový limit na riadenie elektrokolobežiek

PARÍŽ - Francúzska vláda plánuje zvýšiť minimálny vek na používanie elektrických kolobežiek z 12 na 14 rokov, ako aj pokutu za jazdu dvoch ľudí na jednej kolobežke. V stredu to uviedol francúzsky minister dopravy Clément Beaune.

slovakia

left justify in out

"Pri jednej nehode z piatich boli na kolobežke dvaja ľudia," povedal Beaune pre noviny 20 Minutes. Podľa neho je potrebné zdôrazniť, že "elektrické kolobežky nie sú hračky".

 

Zdieľané elektrokolobežky, ktoré prevádzkujú spoločnosti ako Tier, Lime či Dott, sú už súčasťou viac ako 200 francúzskych miest. Medzi obyvateľmi Francúzska však vyvolávajú rozporuplné reakcie. Niektorí tvrdia, že ide o zábavný a cenovo dostupný spôsob prepravy šetrný k životnému prostrediu, iní tvrdia, že sú nebezpečné, ohrozujú chodcov a ulice sú vďaka nim preplnené.

 

img

 

V Paríži sa preto v nedeľu uskutoční referendum organizované mestskou samosprávou o tom, či by mali byť elektrokolobežky v tejto francúzskej metropole úplne zakázané.

 

Paríž už v minulosti zaviedol obmedzenie rýchlosti kolobežiek či špeciálne vyhradené parkovacie zóny. Prevádzkovatelia zdieľaných elektrokolobežiek plánujú v stredu podpísať chartu, v ktorej sa zaviažu k zvyšovaniu bezpečnosti, predlžovaniu životnosti batérií na najmenej päť rokov a recyklovaniu svojich produktov vo Francúzsku.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies