Sergej Lavrov sa vyjadril k vraždeniu v Buči

NETKY.SK • 5 Apríl 2022, 21:29 • 2 min
Sergej Lavrov sa vyjadril k vraždeniu v Buči

MOSKVA - Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov v utorok obvinil Západ zo snahy zmariť rokovania medzi Ruskom a Ukrajinou tým, že podnecuje „hystériu“ v súvislosti s násilnosťami spáchanými na civilistoch v ukrajinskom meste Buča.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Podľa Kyjeva a Západu existujú dôkazy, že Rusko sa v tomto meste v Kyjevskej oblasti dopustilo vojnových zločinov. Moskva tieto obvinenia popiera, pričom ich označila za „obludný falzifikát“, napísala agentúra AFP, ktorá Lavrovove výroky prevzala zo správy ruskej agentúry RIA Novosti.

 

 

Podľa Lavrova sa v súvislosti s Bučou „vynára otázka, na aký účel slúži táto očividne nepravdivá provokácia“. Rusko má všetky dôvody domnievať sa, že cieľom je odvrátiť pozornosť od vyjednávacieho procesu. Po zverejnení fotografií a videí z Buče sa ukrajinskí vyjednávači dokonca „pokúsili úplne prerušiť proces vyjednávania“, konštatoval Lavrov.

 

Prečítajte si tiež: Družicové snímky dokazujú prítomnosť tiel civilistov v Buči už niekoľko týždňov

 

Ruský minister apeloval na „tých, ktorí vedú kroky Kyjeva, a my vieme, kto sú, aby si uvedomili svoju zodpovednosť za bezpečnosť v Európe, za budúcnosť svetového poriadku a v praxi zabezpečili, že sa dodržiavajú princípy Charty OSN“.

 

img

 

Žiadal tiež, aby do Kyjeva vyslali jednoznačný signál, nech „sa nepúšťa do sabotáže“. V opačnom prípade podľa Lavrova hrozí, že sa zopakuje osud Minských dohôd, ktoré uzavreli v roku 2015 v záujme urovnania situácie v Donbase na východe Ukrajiny.

 

Možno vás zaujme: Česko poslalo na Ukrajinu desiatky tankov
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies