Šéf programu OSN: Znečistenie životného prostredia je najväčším zabijakom

NETKY.SK • 4 December 2017, 18:58 • 2 min
Šéf programu OSN: Znečistenie životného prostredia je najväčším zabijakom

NAIROBI - Znečistenie životného prostredia je najväčším zabijakom na svete a vlády a firmy musia urobiť viac pre to, aby prispeli k jeho zníženiu. Uviedol to v pondelok šéf Programu OSN pre životné prostredie (UNEP) Erik Solheim, ktorého citovala agentúra DPA.

slovakia

left justify in out

"V dôsledku znečistenia (životného prostredia) zomrie 13 miliónov ľudí; čo robí zo znečistenia najväčšieho zabijaka na planéte, a preto ho potrebujeme zredukovať," uviedol Erik Solheim na úvod 3. zasadnutia Environmentálneho zhromaždenia OSN v kenskom hlavnom meste Nairobi.

 

V Európe sa začína riečna revolúcia: Francúzsko hromadne odstraňuje priehrady

 

Podľa Solheima vlády a súkromný sektor musia spolupracovať a za znečistenie prevziať zodpovednosť. Účastníci tohto zasadnutia sa musia nutne spojiť a zosúladiť svoje úsilia a opatrenia, ktorými by obmedzili znečistenie, aby tým "skutočne ovplyvnili reálne životy (ľudí)," vyhlásil prezident aktuálneho zasadnutia Environmentálneho zhromaždenia OSN a kostarický minister životného prostredia Edgar Gutiérrez. Podľa OSN každý rok v oceánoch skončí okolo osem miliónov ton plastového odpadu, kým v dôsledku znečisteného ovzdušia zomrie približne šesť a pol milióna ľudí.

 

Viac ako 100 ministrov životného prostredia a tri hlavy štátov a vlád, rovnako ako aj environmentálni aktivisti, organizácie, vedci a zástupcovia súkromného sektora pricestovali do Nairobi na trojdňový summit, ktorý potrvá do 6. decembra. Hlavnou témou tohtoročných rokovaní zástupcov UNEP a delegátov vlád je práve znečistenie životného prostredia.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies