SDKÚ-DS, SaS a OKS stavajú do boja o primátorské kreslo Jozefa Webera

NETKY.SK • 29 September 2010, 12:03 • 2 min
SDKÚ-DS, SaS a OKS stavajú do boja o primátorské kreslo Jozefa Webera

SDKÚ-DS, SaS a OKS stavajú do boja o primátorské kreslo Jozefa Webera - Politika Koalícia SDKÚ-DS, SaS a OKS dnes oznámila meno svojho kandidáta na post nitrianskeho primátora. Je ním lekár a dlhoročný komunálny politik Jozef Weber.

slovakia

left justify in out

img

Koalícia SDKÚ-DS, SaS a OKS dnes oznámila meno svojho kandidáta na post nitrianskeho primátora. Je ním lekár a dlhoročný komunálny politik Jozef Weber. Podľa šéfa miestneho zväzu SDKÚ-DS Ondreja Ščurku ide z pohľadu pravicových strán o najlepšiu voľbu.
„Je mi ľúto, že do komunálnych volieb nejdeme v takej koalícii ako vo vláde a nie je s nami aj KDH. Náš kandidát má 12-ročné skúsenosti z komunálnej politiky, najskôr ako člen Demokratickej strany a neskôr SDKÚ-DS. Je jedným z ľudí, ktorí sa v roku 1989 výrazne pričinili o zrod demokracie na Slovensku,“ uviedol Ščurka. Zároveň pripomenul, že koalícia, ktorá bude podporovať Webera je už uzavretá, o koalícii na poslancov sa ešte bude rokovať. „Dnes môžem povedať, že máme silného kandidáta na primátora. Kandidáta, ktorý sa dokáže postaviť súčasnému primátorovi,“ povedal Ščurka.
Weber chce do Nitry priniesť zmenu a vytvoriť v nej priestor pre lepší život. „Spresnil by som: Nitra, najlepšie miesto pre život na Slovensku. Lepšie ako život v iných krajských mestách. A keď si túto prizmu pred seba dám, od toho sa bude odvíjať všetko, čo by sme vo svojom volebnom programe chceli sľúbiť a čo by sme chceli neskôr uskutočniť. Zmena v tom, že by sme chceli byť priateľskí k občanom. Zmena v tom, že by sme chceli pracovať podľa jasných pravidiel, byť transparentní, informovať obyvateľov, poskytovať im informácie, ale i sami hodnotné informácie a spätnú väzbu získať a tak si potom upevňovať svoje rozhodnutia a zlepšovať svoje činnosti vo všetkých oblastiach,“ vyhlásil Weber.
Jeho tím volebný program ešte dokončuje. Podľa Webera bude jeho základnou víziou to, že mesto Nitra je otvorené pre každého, kto v ňom chce bývať. Chce vytvárať viac príležitostí pre mladých, podmienky na tvorbu pracovných miest, podporu podnikania a podnikateľského prostredia. „Chceme viac podpory pre rodiny, aj formou podpory predškolských zariadení, podpory bývania nájomného typu. Tak isto aj podporu starších obyvateľov, ich potrieb a nárokov, podporu tých, ktorí sa o starých ľudí starajú, vrátane dobrej spolupráce s mimovládnym sektorom. To všetko pod prizmou správnych, účelných a úsporných rozhodnutí, ktoré budú mať efekt,“ zdôraznil Weber. Ako doplnil, celú predvolebnú kampaň chce niesť vo férovom duchu. „Svojich protikandidátov chápeme ako partnerov a nie ako nepriateľov. Chceme ich prekonať argumentmi a lepšími riešeniami,“ dodal.
Jozef Weber je členom SDKÚ-DS. Má 60 rokov. Už 30 rokov pracuje ako lekár Špecializovanej nemocnice sv. Svorada na Zobore v Nitre. Je ženatý, jeho manželkou je riaditeľka festivalu Divadelná Nitra Darina Kárová. Komunálnej politike sa venuje viac ako 12 rokov. Bol poslancom mestského zastupiteľstva v Nitre, kde pracoval v rôznych odborných komisiách zameraných predovšetkým na sociálnu oblasť, zdravotníctvo a bytovú politiku.
Weber je v poradí tretím kandidátom, ktorý oficiálne oznámil, že sa bude uchádzať o post nitrianskeho primátora. Doteraz svoju kandidatúru oznámil súčasný primátor Jozef Dvonč podporovaný stranami Smer-SD a KDH a nezávislý kandidát Róbert Švec. V pondelok má oficiálne ohlásiť svoju kandidatúru aj Radúz Sedlár podporovaný novozaloženou Stranou patriotov.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies