SaS stojí za svojím členom, strážcom prírody Martinkom, ktorého zastrašujú

NETKY.SK • 9 Máj 2022, 13:16 • 2 min
SaS stojí za svojím členom, strážcom prírody Martinkom, ktorého zastrašujú

BRATISLAVA - Strana SaS stojí za svojím členom, dobrovoľným strážcom prírody Miroslavom Martinkom, ktorý zrejme čelí zastrašovaniu. Ochranár vlani pri kontrole odhalil nelegálnu ťažbu dreva. Koncom marca mu zapálili auto. TASR o tom informoval hovorca SaS Ondrej Šprlák.

slovakia

left justify in out

„Auto bolo poliate a zapálené na strane, kde sú znaky stráže prírody a slovenský štátny znak,“ vysvetlil Martinka. Podal trestné oznámenie, pričom polícia má k dispozícii aj záznam, ktorý páchateľov zachytáva pri čine. K prípadu sa podrobnejšie nechce vyjadrovať, aby neovplyvnil priebeh vyšetrovania.

 

„Za naším členom stojíme a má našu plnú podporu. Tento skutok nemôže zostať nepotrestaný. Nelegálna ťažba a následná krádež dreva je jedna vec, no zastrašovanie v podobe podpálenia auta, a teda útoku na majetok a integritu, je vec druhá, oveľa nebezpečnejšia a neakceptovateľná,“ povedal predseda strany Richard Sulík.

 

 

img

 

Potrestaná musí byť podľa SaS aj nelegálna ťažba dreva. V tomto prípade o to viac, že sa udiala v chránenej krajinnej oblasti a navyše zamestnancami štátnej firmy Lesy SR.

 

Martinka minulý rok prichytil pracovníkov Lesov SR pri nelegálnej ťažbe dubov. Robili tak v lokalite Hluchá dolina, ktorá je chránenou krajinnou oblasťou v druhom stupni ochrany. Podporilo ho aj vedenia Ministerstva životného prostredia SR, ktoré odmietlo zastrašovanie a útoky.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Nikoleta Preložníková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies