Návrh zákona o mediálnych službách dostal zelenú

NETKY.SK • 26 Január 2022, 12:05 • 2 min
Návrh zákona o mediálnych službách dostal zelenú

BRATISLAVA - Výbor Národnej rady SR pre kultúru a médiá odobril na stredajšom rokovaní návrh zákona o mediálnych službách, ktorý na konci novembra 2021 prešiel v parlamente do druhého čítania. Podobne ako pri novele autorského zákona zároveň avizuje, že do schvaľovacieho procesu v pléne pôjde pozmenená verzia predkladateľa.

slovakia

left justify in out

Nový zákon o mediálnych službách má nahradiť doterajší zákon o vysielaní a retransmisii a tzv. zákon o digitálnom vysielaní. Návrh zaraďuje do regulačného rámca audiovizuálnych mediálnych služieb aj platformy na zdieľanie videí, na ktoré sa bude vzťahovať povinnosť dodržiavať zákonné požiadavky ochrany vo vzťahu k maloletým, a to najmä z hľadiska podnecovania k nenávisti, násiliu alebo terorizmu.

 

img

 

Nový zákon má zvýšiť podiel multimodálneho vysielania v televíznom programe, najmä vo vzťahu k verejnoprávnemu vysielateľovi, sprehľadniť majetkové a personálne vzťahy súvisiace s médiami, a to povinnosťou zápisu do registra partnerov verejného sektora a sprístupnením informácií o konečných vlastníkoch médií. Zákon zachováva kvóty pre slovenskú hudbu v rádiách, pravidlá majú však prejsť zmenami, ktoré sa majú týkať času vysielania slovenských pesničiek.

 

Prečítajte si: Školy získajú viac ako 289 000 eur na podporu školských klubovtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies