Maroko ukončí zákaz letov z celého sveta

NETKY.SK • 28 Január 2022, 06:06 • 2 min
Maroko ukončí zákaz letov z celého sveta

RABAT – Marocká vláda vo štvrtok oznámila, že začiatkom februára ukončí zákaz letov z celého sveta, ktorý zaviedla 29. novembra v snahe predchádzať rýchlemu šíreniu koronavírusového variantu omikron.

slovakia

left justify in out

Zákaz prestane platiť 7. februára, uviedla vláda vo vyhlásení, ktoré zverejnila marocká tlačová agentúra MAP. K takémuto rozhodnutiu dospela na základe „vývoja epidemiologickej situácie“. Rabat dodal, že neskôr oznámi podmienky pre cestujúcich prichádzajúcich od tohto termínu do krajiny. Zákaz mal pôvodne platiť od konca novembra do 31. decembra, pričom spočiatku obsahoval aj určitú výnimku umožňujúcu marockým občanom návrat do vlasti.

 

img

 

V decembri však Rabat vypustil aj zmienenú výnimku, a de facto tak uzavrel svoje vzdušné hranice. Jediným povolenými boli v ostatnom čase repatriačné lety pre zahraničných občanov, ktoré Rabat schvaľoval prípad od prípadu. Cestovné obmedzenia boli ďalšou ranou pre dôležitý sektor cestovného ruchu v tejto severoafrickej krajine, ktorý už beztak veľmi poznačili dve sezóny pandémie, približuje agentúra AFP.

 

Možno vás zaujme: Severná Kórea otestovala dve strely s plochou dráhou letutwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies