Šamorín sa stane dejiskom pretekov Spartan, ambasádori vyzývajú: „Poďte do toho, nie ste v tom sami!“

NETKY.SK • 2 Júl 2024, 10:56 • 2 min
Šamorín sa stane dejiskom pretekov Spartan, ambasádori vyzývajú: „Poďte do toho, nie ste v tom sami!“

V známom športovom komplexe X- Bionic v Šamoríne sa 6. a 7. júla odohrajú jedinečné preteky Spartan v kategóriách Sprint/Night/Charity/Super/HH/Kids 2024. Účastníci budú musieť zdolať prekážkový beh na trati niekoľkých kilometrov, prekonať vlastný strach silou a odvahou. Aj vďaka kilometrom, ktoré v Šamoríne pretekári v kategórií Charity ubehnú, pomôžu projektu zameranom na detské duševné zdravie.

slovakia

left justify in out

Prvý júlový víkend bude v Šamoríne okrem kategórií Sprint, Night, Super, HH a Kids pripravená aj kategória Spartan Charity, určená je pre tých, ktorí by si chceli preteky vyskúšať prvýkrát a zároveň tým pomôcť dobrej veci. Pripravená bude päť kilometrová trať, ktorá bude rovnaká ako trať kategórie Sprint s tým, že prekážky na nej nebudú povinné.
 
Dominika Beňáková - ambasádorka pretekov Spartan: „Na Spartane je úžasné to, že človek cestuje a spozná Slovensko, aj také lokality, ktoré som ani netušila, že existujú a takisto precestuje zahraničné krajiny. Zároveň každý pretek je výzva, na ktorú sa treba pripraviť. Človek sa sústredí na ten prítomný moment, trať, prekážku.

Nadácia Markíza spolupracuje so Spartanom už 4-tý rok. V rámci bežeckej iniciatívy zaradili do svojho kalendára aj tento krásny pretek, ktorý si ubehnú ako Charity Team a tieto kilometre na konci roka premenia na finančnú pomoc.

"Aj takto získané prostriedky budú zarátavané do koncoročného Dňa s Nadáciou Markíza na projekt zameraný na detské duševné zdravie, bude to v spolupráci s Linkou detskej istoty a s Ligou za duševné zdravie – naším spoločným cieľom je umožniť čo najviac bezplatných terapií deťom v rámci celého Slovenska ."- uviedla Danka Šinková z Nadácie Markíza.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Miroslav Rimaszombati
NEOPUBLIC, Zdroj foto: NEOPUBLIC
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies