S premiérkou sme hodnotili ekonomiku SR,konkrétne rozhodnutia nepadli

NETKY.SK • 26 Júl 2010, 11:33 • 2 min
S premiérkou sme hodnotili ekonomiku SR,konkrétne rozhodnutia nepadli

S premiérkou sme hodnotili ekonomiku SR,konkrétne rozhodnutia nepadli

slovakia

left justify in out

img

Premiérka SR Iveta Radičová dnes spolu s guvernérom Národnej banky Slovenska (NBS) Jozefom Makúchom hodnotili ekonomickú situáciu v krajine. "Rozprávali sme sa o veciach spoločného záujmu, o ekonomike Slovenska. Zhodnotili sme situáciu na finančných trhoch a vysvetľovali sme si vzájomné postoje práve k tejto situácií," konštatoval guvernér po oficiálnom prijatí predsedníčkou vlády.
Počas stretnutia podľa Makúcha nepadlo žiadne konkrétne rozhodnutie. "Bolo to veľmi krátke a veľmi široké stretnutie. Nešli sme do konkrétnych detailov a riešení. Nakoniec, predpokladám, že budem mať stretnutia s ministrom financií Ivanom Miklošom," konštatoval.
K otázkam týkajúcim sa cieľa znížiť budúcoročný deficit SR o 2,5 % HDP sa guvernér nevyjadril. "Centrálna banka nie je hodnotiteľom vlády a Ministerstva financií (MF) SR, čiže NBS sa bude vyjadrovať tak, ako sa štandardne vyjadruje. Budeme mať predikciu, analýzu a podobne," uzavrel.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies