Ruský súd nepotrestal Navaľného za účasť na nepovolenej demonštrácii

NETKY.SK • 31 December 2014, 12:48 • 3 min
Ruský súd nepotrestal Navaľného za účasť na nepovolenej demonštrácii

MOSKVA - Ruský súd sa dnes rozhodol nepotrestať opozičného lídra a blogera Alexeja Navaľného za účasť na utorkovom nepovolenom proteste v centre Moskvy, ktorou porušil podmienky svojho domáceho väzenia.

slovakia

left justify in out

Na demonštrácii neďaleko Kremľa sa v utorok popoludní zhromaždili tisíce Navaľného stúpencov. Polícia protest rozohnala a zadržala vyše 200 osôb. Zaistila aj samotného Navaľného, ktorého odviezla domov a zabránila mu odísť z bytu.

 


     

Ruská Federálna väzenská služba (FSIN) upovedomila príslušný moskovský súd, že Navaľnyj účasťou na proteste porušil podmienky svojho domáceho väzenia. Súd sa však rozhodol vo veci nekonať a vrátil oznámenie naspäť väzenskej službe, uviedla agentúra RIA Novosti. 
     

Hovorkyňa súdu zdôraznila, že Navaľnyj je už odsúdený a príslušný verdikt už - napriek jeho účasti na proteste - nie je možné zmeniť.
     

Alexeja Navaľného v utorok odsúdili na tri a pol roka väzenia za finančný podvod s podmienečným odkladom päť rokov. Rovnakú výšku trestu, avšak nepodmienečne, udelil súd jeho bratovi Olegovi. Demonštrácia v centre Moskvy bola reakciou na tento verdikt.
     

Alexej Navaľnyj by mal zostať v domácom väzení, v ktorom je od februára 2013, až pokým nenadobudne platnosť utorkový verdikt. To by sa malo stať až začiatkom februára budúceho roku. Právnici podali sťažnosť voči tomu, že ich klient musí až dovtedy zostať v domácom väzení. 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies