Rusku, Británii a Európe hrozili útoky al-Káidy, vyplýva z listov bin Ládinovi

NETKY.SK • 26 Február 2015, 11:59 • 2 min
Rusku, Británii a Európe hrozili útoky al-Káidy, vyplýva z listov bin Ládinovi

NEW YORK - Teroristická sieť al-Káida plánovala útoky voči Rusku, Británii a Európe. Vyplýva to z listov medzi vodcom skupiny Usámom bin Ládinom a jeho organizátormi, ktoré sa po prvý raz objavili na verejnosti tento týždeň, informovala dnes agentúra RIA Novosti.

slovakia

left justify in out

Prísne tajné dokumenty predstavili počas súdneho procesu v New Yorku s 28-ročným pakistanským študentom Ábidom Násirom, ktorého v roku 2013 vyhostili z Británie a je obvinený z prípravy viacerých útokov v Británii. Násirovi, ktorý obvinenia odmieta, hrozí doživotie. Dokumenty boli údajne získané počas operácie amerických jednotiek Navy Seal v bin Ládinovom pakistanskom dome v roku 2011 a sú známe ako súčasť korešpondencie medzi vodcami al-Káidy.

 

V jednom z listov čítaných na súde sa píše, že bin Ládin nariadil útoky na Britániu a Rusko. Podľa prokuratúry list priamo odkazuje na Násira. Autor listu, adresovaného bin Ládinovi, píše, že "bratia" boli vyslaní do Británie, Ruska a Európy, niektorých však bezpečnostné úrady zatkli.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies