Raši: Hlas sa nevzdá postu predsedu NR SR, ani s ním nebude obchodovať

NETKY.SK • 26 Jún 2024, 14:28 • 2 min
Raši: Hlas sa nevzdá postu predsedu NR SR, ani s ním nebude obchodovať

BRATISLAVA - Líder koaličnej SNS a podpredseda parlamentu Andrej Danko uviedol, že naďalej považuje za ideálne, keby tri vládne strany obsadili pozície troch najvyšších ústavných činiteľov.

slovakia

left justify in out

Hlas-SD sa nevzdá postu predsedu Národnej rady SR ani s ním nebude obchodovať. K téme sa vráti na jeseň. Minister investícií a kandidát Hlasu na pozíciu Richard Raši to uviedol pred stredajším rokovaním vlády. K hlasovaniu v parlamente chcú podľa neho pristúpiť vtedy, keď bude dohoda v koalícii.

"Trváme na tom, že tento post patrí nám a žiadna iná alternatíva nie je," vyhlásil Raši. Ako poznamenal, funkcia patrí strane podľa koaličnej zmluvy, ktorá vznikla na základe výsledkov parlamentných volieb.

Podpredseda vlády a minister obrany Robert Kaliňák po stredajšom rokovaní kabinetu povedal, že finálne stanovisko by malo byť známe počas septembra. "Myslím si, že sme povedali jasne v rámci koalície, že v rámci leta budú prebiehať debaty a konzultácie k tejto téme," podotkol.

Líder koaličnej SNS a podpredseda parlamentu Andrej Danko uviedol, že naďalej však považuje za ideálne, keby tri vládne strany obsadili pozície troch najvyšších ústavných činiteľov. Poďakoval sa za podobné vyjadrenia Smeru-SD.

Diskutovať v koalícii preto podľa Danka treba, či už to bude o koaličnej zmluve alebo o fungovaní koalície. Po zvolení Petra Pellegriniho, bývalého predsedu parlamentu a šéfa Hlasu-SD, za prezidenta podľa neho nastala nová situácia.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: teraz.sk, Foto: finreport.sk
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies