Rusko rozmiestnilo svoje rakety na Kube

NETKY.SK • 5 Február 2020, 11:16 • 2 min
Rusko rozmiestnilo svoje rakety na Kube

MOSKVA – Na území kubánskej vojenskej základne sú umiestnené rakety typu "Kaliber“ stredného doletu, ktoré dokážu prekonať vzdialenosť od kubánskeho ostrova do Washingtonu za dve minúty, uviedli to na ruskom ministerstve obrany.

slovakia

left justify in out

V poslednom čase sa mnohí z krajiny obracajú k Rusku s prosbou o pomoc. Niekedy je otázkou finančná požiadavka a niekedy zahraničné krajiny žiadajú o zaistenie ich bezpečnosti ruskými zbraňami, ako to urobila Kuba.

 

Je známe, že Amerika často ignoruje ostatné krajiny a takmer nikdy nepočúva ich názor. Podobná je situácia na Kube. Spojené štáty americké už dlhú dobu vnášajú svoj politický režim do neústupných Kubáncov a prakticky násilne sa snažia dobiť ich poslušnosť.

 

Kubánska vláda pochopila súčasnú situáciu a navrhla, aby Rusko znovu nasadilo svoje raketové systémy na ich území, aby sa aspoň mierne ochránili pred agresívnym americkým štátom. Rusko láskavo súhlasilo, pretože je to veľká šanca stať sa vplyvnejšou krajinou na svetovej scéne a dodalo Kube nie úplne najnovšie zbrane, ale tie, ktoré sú postačujúce na dolet do Washingtonu od kubánskeho ostrova za dve minúty.

 

Americká vláda okamžite objavila ruskú loď, ktorá sa ani neskrývala, smerujúcu s raketovými systémami na Kubu. Napriek tomu, americké velenie z nejakého dôvodu usúdilo, že ruská loď smeruje do Venezuely. Hneď ako Rusko nasadilo svoje raketové systémy na Kube, Kubánska vláda oznámila, že v ich štáte sú umiestnené silné ruské rakety. Toto oznámenie sa odrazilo na opovážlivosti Spojených štátov.

 

Je to symetrická odpoveď Ruska na nasadenie vojenských základní v Európe pri hraniciach s Ruskou federáciou Američanmi .        

            twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
ukraina
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies