Rusko bude možno musieť doviezť okolo 6 miliónov ton obilia

NETKY.SK • 27 August 2010, 07:36 • 2 min
Rusko bude možno musieť doviezť okolo 6 miliónov ton obilia

Rusko bude možno musieť doviezť okolo 6 miliónov ton obilia

slovakia

left justify in out

img

Rusko bude možno musieť doviezť v sezóne 2010/11 až okolo 6 miliónov ton obilia, aby vykompenzovalo straty na úrodách po rekordných suchách a požiaroch toto leto. Povedal to dnes jeden z vedúcich ruských analytikov Andrej Sizov.
      "Možno nakoniec nedovezieme plných 6 miliónov ton, no výpočty ukazujú, že tento objem budeme potrebovať," povedal Sizov, výkonný riaditeľ analytického centra SovEcon. Spomínaný objem zahrňuje pšenicu a kŕmny jačmeň z Kazachstanu, kukuricu z Ukrajiny, kŕmny jačmeň a raž z Bieloruska, sladovnícky jačmeň zo severských krajín a z Francúzska, pohánku z Číny a ryžu z Vietnamu, Číny a Thajska.
      Analytici zo SovEconu očakávajú, že len v prípade pšenice bude potrebné doviezť okolo 1,5 milióna ton a v prípade jačmeňa približne 1,8 milióna ton. "Popri súkromných dovozcoch nevylučujeme, že pre dovoz sa nakoniec rozhodne aj štát, aby podporil klesajúce zásoby obilia a stabilizoval trh v nasledujúcom roku, keďže sa očakáva drastický pokles osevnej plochy pre oziminy," dodal Sizov.

Zdroj: TASR/Reuterstwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies