Rusíni a Ukrajinci na Slovensku vyhlásili zbierku na pomoc ľuďom na Ukrajine

NETKY.SK • 14 December 2016, 16:52 • 2 min
Rusíni a Ukrajinci na Slovensku vyhlásili zbierku na pomoc ľuďom na Ukrajine

PREŠOV – Vecnú zbierku pre Ukrajinu organizuje Slovensko-ukrajinské centrum partnerstva v Prešove a Regionálna rada Zväzu Rusínov-Ukrajincov SR (RR ZRUSR), aby prispeli rodinám v oblastiach postihnutých konfliktom na východe Ukrajiny.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Zbierka potrvá do 17. decembra, získanú pomoc plánujú odviesť dobrovoľníci na Ukrajinu do konca roka. Informoval o tom predseda RR ZRUSR Andrej Jackanin.

 

Verejnosť môže darovať pre deti balené sladkosti, pričom organizátor zbierky upozorňuje, že treba dbať na dátum spotreby. Potešia tiež málo používané a kompletne funkčné hračky, prípadne nové. Záujem je tiež o oblečenie a obuv, musí však ísť o čisté a nepoškodené veci. Deti potrebujú aj školské potreby, farbičky, ceruzky, umývateľné fixky, maľovanky. Potrebné sú tiež základné hygienické potreby ako mydlo, zubná pasta, kefka, uterák.

 

Darované veci treba priniesť do Centra ukrajinskej kultúry na Ulici Janka Borodáča v Prešove alebo do Slovensko-ukrajinského centra partnerstva v Kolinovciach v okrese Spišská Nová Ves. Dary budú doručené a odovzdané priamo vo vojnovej oblasti prostredníctvom partnerskej organizácie.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies