RTVS si pripomenie Máriu Kráľovičovú vo viacerých reláciách aj v pondelok

NETKY.SK • 9 December 2022, 19:00 • 3 min
RTVS si pripomenie Máriu Kráľovičovú vo viacerých reláciách aj v pondelok

BRATISLAVA - RTVS si hereckú legendu Máriu Kráľovičovú pripomenie v televíznom i rozhlasovom vysielaní aj v pondelok (12. 12.), teda v deň poslednej rozlúčky s ňou. TASR o tom informoval Filip Púchovský z RTVS.

slovakia

left justify in out

Jednotka prinesie o 11.00 h priamy prenos z jej poslednej rozlúčky v Slovenskom národnom divadle (SND). Dvojka má pripravený dokumentárny film s jej spomienkami i portrét. V Rádiu Devín si na Máriu Kráľovičovú zaspomína František Kovár. Odznejú tiež verše Maše Haľamovej Kruhy na vode, v interpretácii Márie Kráľovičovej či verše Jána Smreka Básnik a žena – V zasneženom parku, ktoré v roku 1957 recitovala spolu s Viliamom Záborským. Na hereckú legendu si zaspomína aj Rádio Regina. "Počas celého dňa bude Rádio Slovensko pokrývať poslednú rozlúčku s Máriou Kráľovičovou v spravodajskom vysielaní a publicistike," doplnil Púchovský. Mária Kráľovičová zomrela vo veku 95 rokov v pondelok 5. decembra v neskorých večerných hodinách v Bratislave. 

 

img
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies