Rozhodnúť o útoku na Ukrajinu bolo ťažké, vyhlásil Putin. Predpovedá zásadné zmeny!

NETKY.SK • 17 Jún 2022, 17:18 • 2 min
Rozhodnúť o útoku na Ukrajinu bolo ťažké, vyhlásil Putin. Predpovedá zásadné zmeny!

PETROHRAD - Ruský prezident sa vyjadril k splneniu svojich cieľov na Ukrajine, západným sankciám aj zodpovednosti za potravinovú krízu.

slovakia

left justify in out

Šéf Kremľa Vladimir Putin v piatok na ekonomickom fóre v Petrohrade vyhlásil, že rozhodnutie Moskvy spustiť „špeciálnu vojenskú operáciu“ na Ukrajine bolo ťažké, ale vynútené. Ako ďalej tvrdil, ruské sily obhajujú práva Ruska a operácia Kremľa je zameraná na ochranu obyvateľov východoukrajinského Donbasu, kde dochádza podľa jeho nepodložených výrokov genocída voči Rusom. TASR informuje na základe správ denníka The Guardian a spravodajskej stanice BBC.

 

img

 

Putin dodal, že všetky ciele vojenskej operácie bezpochyby splnia.

 

Reakciou na vojnu na Ukrajine EÚ stratila svoju politickú suverenitu, tvrdí šéf Kremľa. EÚ podľa neho koná tak, ako jej diktujú a škodí obyvateľom členských krajín, podnikom a ekonomike. „Ekonomická blesková vojna voči Rusku od samotného začiatku nemala žiadnu šancu na úspech,“ tvrdil. 

 

Prečítajte si tiež: S týmto Putin nepočítal. Stopli ho hekeri!

 

Spojené štáty obvinil z toho, že „v studenej vojne vyhlásili víťazstvo, rovnako ako Londýn, a následne si začali myslieť, že sú bohmi na planéte Zem, ktorí nemajú žiadne povinnosti, len záujmy“. Starý svetový poriadok založený na jednej veľmoci je nestabilný, domnieva sa Putin. Svet podľa neho zažíva „revolučné tektonické posuny v geopolitike“, ktoré prinesú „zásadné, jednoznačne nezadržateľné zmeny“.

 

Čo sa týka sankcií Západu voči Moskve, Putin vyhlásil, že viac škodia tomu, kto ich zavádza a označil ich za dvojsečnú zbraň. Európska únia podľa neho môže v dôsledku prijatých sankcií prísť o viac než 400 miliárd dolárov. Ako dosah sankcií spomenul narastajúcu infláciu a nerovnosť.

 

img

 

Západné krajiny podľa Putina zaobchádzajú s ostatnými štátmi ako so svojimi kolóniami a považujú ich za občanov druhej kategórie. Rusko podľa jeho slov bude intenzívnejšie spolupracovať s každým, kto má o to záujem, a to napriek tomu, že Západ sa usiluje o to, aby si vybralo cestu izolácie.

 

Ruský prezident odmietol zodpovednosť Ruska za globálnu potravinovú krízu.

 

Možno vás zaujmeSlovensko požiadalo Európsku komisiu o núdzovú pomoc!

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies