Spolková rada žiada vládu, aby pre remeselníkov opäť zaviedla majsterskú skúšku

NETKY.SK • 15 Február 2019, 14:48 • 2 min
Spolková rada žiada vládu, aby pre remeselníkov opäť zaviedla majsterskú skúšku

BERLÍN - Spolková rada, horná komora nemeckého parlamentu, sa v piatok vyslovila za návrat k majsterským skúškam v mnohých remeselníckych povolaniach.

slovakia

left justify in out

S návrhom na zavedenie týchto skúšok prišla spolková krajina Bovorsko. Rada požiadala spolkovú vládu, aby opäť zaviedla majstrovské skúšky, ktoré boli v krajine zrušené pre viac ako 50 remesiel v roku 2004. Medzi inými boli zrušené pre obkladačov, parketárov, montérov žalúzií, zlatníkov a pracovníkov so striebrom či staviteľov organov.

 

Ústredné združenie remeselníkov sa dožadovalo zmeny súčasnej praxe už dlhší čas. V remeslách pôsobí rastúci počet samoukov, čo vyvoláva veľké problémy.

 

img

 

Bavorský minister hospodárstva Hubert Aiwanger v Spolkovej rade povedal, že zrušenie majsterskej skúšky sa v mnohých remeslách prejavilo ako bumerang. Pri obkladačoch sa napríklad počet podnikov prudko zvýšil, čo sa však prejavilo v poklese kvality ich činnosti.

 

Štátny parlamentný tajomník spolkového ministerstva hospodárstva Thomas Bareifl v Rade uviedol, že koalícia teraz hľadá možnosť, ako zaviesť v zhode s koaličnou zmluvou povinnosť majsterskej skúšky pre určité remeslá. To sa dá urobiť len v zhode s právom EÚ.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies