Kysuce sú o ďalší krok bližšie k dobudovaniu D3

NETKY.SK • 31 Máj 2024, 13:10 • 2 min
Kysuce sú o ďalší krok bližšie k dobudovaniu D3

ČADCA - Národná diaľničná spoločnosť dosiahla ďalší míľnik v príprave kysuckej diaľnice D3. V zrýchlenom režime sa dokončili predprípravné procesy a bolo začaté prvé z trojice avizovaných verejných obstarávaní.

slovakia

left justify in out

Príprava kysuckej D3 za posledné mesiace zásadne zrýchlila, práce na diaľnici sa tak posunuli z predprípravnej do obstarávacej fázy. Dnes bolo odoslané oznámenie do vestníka verejného obstarávanie ohľadom úseku D3 Oščadnica – Čadca, Bukov, II. profil.

Pre NDS je kysucká diaľnica absolútnou prioritou. Dobudovanie D3 neznamená len splnenie medzinárodných záväzkov v rámci Transeurópskej dopravnej siete. Dobudovanie je predovšetkým dlho očakávanou pomocou regiónu, ktorý trpí chronickými dopravnými problémami.

Súčasťou verejného obstarávania je preto dobudovanie druhého - pravého profilu na štvorkilometrovom úseku medzi Oščadnicou a Čadcou. Pribudne diaľničný úsek s dĺžkou 5,3 kilometra vrátene druhej rúry tunela Horelica. V rámci výstavby vznikne odpočívadlo a nové stredisko správy a údržby diaľnic, ktoré motoristom v regióne zaistí vyššiu bezpečnosť a komfort na spravovaných úsekoch.

Predpokladaná hodnota zákazky je 306 miliónov eur bez DPH. Pričom víťaz verejného obstarávania bude mať na starosti ako projektovú, tak realizačnú časť stavby.

Štátni diaľničiari majú pri verejnom obstarávaní procesy nastavené tak, aby všetky úkony v časovej réžii NDS boli riešené prioritne, aby sa obstarávacia fáza čo najskôr posunula do fázy realizačnej. V najbližšej dobe budú vyhlásené aj zvyšné dve verejné obstarávania. Konkrétne na úseky Žilina, Brodno – Kysucké Nové Mesto a Kysucké Nové Mesto – Oščadnica.

Zrýchľovanie prípravných procesov pri D3 je výsledkom zefektívnenia fungovania NDS. Vznikol samostatný úsek prípravy, ktorý plnohodnotne zastrešuje procesy pred samotnou výstavbou.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: NDS, Foto: TASR / Erika Ďurčová (ilustračné foto)
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies