Roman Mikulec: Nesmieme stratiť kontrolu nad migráciou z Afganistanu!

NETKY.SK • 1 September 2021, 09:11 • 2 min
Roman Mikulec: Nesmieme stratiť kontrolu nad migráciou z Afganistanu!

BRUSEL - Podľa Romana Mikulca generuje Afganista všetky bezpečnostné riziká, ktoré si vôbec vieme predstaviť.

slovakia

left justify in out

Roman Mikulec vyhlásil po skončení utorkového mimoriadneho zasadnutia Rady EÚ v Bruseli, že z pohľadu Slovenska je dôležité, aby sme neboli vystavení príchodu veľkého počtu migrantov z Afganistanu.  

 

"Afganistan generuje všetky bezpečnostné riziká, ktoré si vôbec vieme predstaviť. Kľúčové z môjho pohľadu je, že nechceme opakovať skúsenosť z roku 2015. Nesmieme stratiť kontrolu nad migráciou z Afganistanu a jeho okolia a nesmieme byť vystavení príchodu veľkého počtu migrantov. Chcem ubezpečiť občanov Slovenska, že našou prioritou je dôsledné preverovanie všetkých, ktorí prídu na naše hranice."

 

Súvisiaci článok: Šéf OSN varoval pred humanitárnou katastrofou! Žiada finančnú pomoc pre Afgancov

 

Mimoriadne zasadnutie Rady EÚ v zložení ministrov vnútra zvolalo slovinské predsedníctvo. Šéfovia rezortov členských štátov Európskej únie okrem iného rokovali aj o pokračovaní koordinácie s medzinárodnými partnermi s cieľom stabilizovať región a zaistiť poskytovanie humanitárnej pomoci zraniteľnému obyvateľstvu v Afganistane a susedných krajinách, predovšetkým ženám a deťom. Ministri sa zhodli aj na tom, že Európsky podporný úrad pre azyl by mal zintenzívniť svoje externé operácie v oblasti budovania azylových kapacít.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies