Šéf OSN varoval pred humanitárnou katastrofou! Žiada finančnú pomoc pre Afgancov

NETKY.SK • 31 August 2021, 21:09 • 2 min
Šéf OSN varoval pred humanitárnou katastrofou! Žiada finančnú pomoc pre Afgancov

NEW YORK - Generálny tajomník OSN zdôraznil, že až 18 miliónov Afgancov je odkázaných na humanitárnu pomoc.

slovakia

left justify in out

Generálny tajomník OSN António Guterres v utorok varoval pred humanitárnou katastrofou v Afganistane a vyzval členov medzinárodného spoločenstva, aby poskytli núdzové finančné prostriedky na odvrátenie tejto krízy. Informovala o tom agentúra AFP.

 

"Naliehavo žiadam všetky členské štáty (OSN), aby sa hlboko zasadili o ľudí v Afganistane v ich najtemnejšej hodine. Naliehavo žiadam, aby (štáty) poskytli včasné, flexibilné a komplexné financovanie humanitárnych aktivít," uviedol Guterres vo vyhlásení.

 

img

 

Generálny tajomník Organizácie Spojených národov zdôraznil, že v súčasnosti je takmer polovica obyvateľov Afganistanu, teda zhruba 18 miliónov ľudí, odkázaných na humanitárnu pomoc.

 

"Jeden z troch Afgancov nevie, kedy bude opäť jesť. Očakáva sa, že viac ako polovica všetkých detí mladších ako päť rokov bude v budúcom roku akútne podvyživená. Ľudia každý deň strácajú prístup k základnému tovaru a službám. Hrozí humanitárna katastrofa," tvrdí Guterres.

 

img

 

OSN plánuje na budúci týždeň zverejniť podrobnosti o najaktuálnejších humanitárnych potrebách Afgancov a zároveň predloží konkrétne požiadavky na financovanie aktivít na nasledujúce štyri mesiace v rámci takzvanej "bleskovej výzvy pre Afganistan".

 

Prečítajte si tiež: Zhor v pekle! Zakričala sestra zosnulého vojaka na Joe Bidena

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies