Rokujeme s firmami, ako zlacniť štvornásobne predraženú informatizáciu

NETKY.SK • 13 September 2010, 07:43 • 2 min
Rokujeme s firmami, ako zlacniť štvornásobne predraženú informatizáciu

Rokujeme s firmami, ako zlacniť štvornásobne predraženú informatizáciu

slovakia

left justify in out

img

Ministerstvo financií (MF) SR rokuje s firmami o znížení cien alebo zrušení zmlúv v rámci operačného programu Informatizácia spoločnosti. Doteraz preverené projekty v rámci neho boli totiž až štvornásobne predražené, uviedol v dnešnej diskusnej relácii TA3 V politike minister financií Ivan Mikloš (SDKÚ-DS).
      Audit doteraz preveril 13 projektov uzatvorených v rámci tohto operačného programu predchádzajúcou vládou. "Pri týchto 13 projektoch boli schválené žiadosti v sume 181,5 milióna eur. Keď sa urobil audit toho, aká bola opodstatnená cena toho, čo dostávame, tak bola 43,6 milióna eur. To znamená 400-% predraženie," priblížil Mikloš.
      Exminister financií Ján Počiatek (Smer-SD) tieto obvinenia odmietol ako "absolútnu demagógiu". Netuší, o čo súčasný šéf rezortu financií opiera svoje tvrdenia.
      "Nejaká pseudokomisia povie, že niečo je predražené, ani neviem, voči čomu to porovnávajú. Pán Mikloš sa oháňa nejakými číslami a pritom nič nezverejnili," podčiarkol s tým, že všetky projekty v rámci spomínaného operačného programu prešli verejným obstarávaním.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies