Princezná Kate sa ukáže na vojenskej prehliadke + JEJ AKTUÁLNE FOTO

NETKY.SK • 15 Jún 2024, 08:26 • 2 min
Princezná Kate sa ukáže na vojenskej prehliadke + JEJ AKTUÁLNE FOTO

LONDÝN - Britská princezná Catherine v piatok informovala, že v rámci liečby rakoviny "robí pokroky" a v sobotu sa zúčastní na slávnostnej vojenskej prehliadke Trooping the Colour, ktorá sa bude konať na počesť narodenín britského kráľa Karola III. v centre Londýna. Pôjde o jej prvé verejné vystúpenie od začiatku roka, informuje AP.

slovakia

left justify in out

Catherine koncom marca prostredníctvom videozáznamu oznámila, že jej diagnostikovali onkologické ochorenie a podrobuje sa chemoterapii. Konkrétny typ rakoviny, ktorým trpí, nespresnila.
 
"Robím pokroky, ale ako každý, kto podstupuje chemoterapiu, vie, že sú dobré a zlé dni," uviedla Kate a dodala, že ju čaká "ešte niekoľko mesiacov" liečby.
 

"Teším sa, že sa tento víkend zúčastním s rodinou na prehliadke na počesť kráľových narodenín, a dúfam, že sa v lete pripojím k viacerým verejným podujatiam. Ale rovnako viem, že ešte nie som mimo ohrozenia," povedala Kate.
 
Piatkové oznámenie je významným míľnikom, no neznamená ešte plnohodnotný návrat princeznej k verejným povinnostiam. Palác zároveň zverejnil aj novú fotografiu Kate, ktorá údajne vznikla začiatkom tohto týždňa vo Windsore. Fotografia ju zachytáva ležérne oblečenú v džínsoch a saku a pózujúcu v stoji pri strome.
 
Kráľa podľa vyhlásenia paláca jej avizovaná účasť na Trooping the Colour veľmi potešila. Kate sa v piatok taktiež poďakovala verejnosti za enormnú prejavenú podporu.
 
Samotnému 75-ročnému kráľovi Karolovi III. vo februári taktiež diagnostikovali rakovinu a len nedávno sa postupne začal vracať k svojim verejným povinnostiam.
 
Prehliadka Trooping the Colour sa koná tradične v júni, hoci narodeniny má Karol až 14. novembra. Britskí panovníci však narodeniny oslavujú dvakrát - súkromne aj formou verejnej oslavy.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ingrid Vrabcová
Zdroj: CNN / AP / jacarandafm.com, Foto: Britská princezná Catherine / Instagram/@princeandprincessofwales
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies