Rezort zdravotníctva sľubuje jednoduhšiu registráciu a viac ako štvrť milióna nových termínov na očkovanie

NETKY.SK • 10 Marec 2021, 08:20 • 2 min
Rezort zdravotníctva sľubuje jednoduhšiu registráciu a viac ako štvrť milióna nových termínov na očkovanie

BRATISLAVA - Ministerstvo zdravotníctva SR pripravuje v najbližších týždňoch otvorenie viac ako štvrť milióna nových termínov na očkovanie.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Po spustení nového registračného formulára by do 7. apríla malo pribudnúť približne 140-tisíc termínov pre seniorov nad 70 rokov a 120-tisíc termínov pre ľudí vo veku 60 až 70 rokov.

 

Ako uviedla hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová, ministerstvo v spolupráci s Národným centrom zdravotníckych informácií spúšťa novú aplikáciu, ktorá má výrazne zjednodušiť prihlasovanie sa na očkovanie. Aplikácia s novým registračným systémom bude sprístupnená najneskôr v pondelok.

 

Prečítajte si tiež: Krajčí nevidí dôvody na svoje odstúpenie. V OĽaNO sú s nim spokojní


„Nový registračný formulár umožní záujemcom o očkovanie prihlásiť sa aj v čase, keď nebudú k dispozícii voľné termíny na očkovanie,“ uviedla hovorkyňa ministerstva zdravotníctva.

 

img

 

Ako doplnila, ich požiadavka sa bude nachádzať v tzv. „čakárni“. Po otvorení nových termínov budú ľudia zostupne podľa veku automaticky pozývaní na očkovanie do vakcinačného centra, ktoré zadajú pri registrácii. Záujemcovia o očkovanie tak už nebudú musieť čakať na otvorenie kapacít na stránke korona.gov.sk.

Od 18. marca do 7. apríla je predbežne naplánovaných približne 140-tisíc nových termínov na očkovanie pre ľudí, ktorí sú starší ako 70 rokov, vakcínou Pfizer.

 

Mohlo by vás zaujímať: V priestoroch Národného futbalového štadióna vznikne zrejme najväčšie vakcinačné centrum na Slovensku

 

Od 13. marca do 2. apríla je naplánovaná distribúcia 120-tisíc dávok vakcíny AstraZeneca pre samosprávne kraje, ktoré organizujú očkovanie vo veľkokapacitných centrách.

 

img

 

Tieto vakcíny sú určené pre osoby vo veku 60 až 70 rokov. Registrácia na uvedené termíny už prebehne prostredníctvom „čakárne“.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies