Rezort Jaroslava Naďa ide bojovať proti cudzím mocnostiam, ministerstvu môžete pomôcť s návrhmi!

NETKY.SK • 3 August 2022, 11:12 • 2 min
Rezort Jaroslava Naďa ide bojovať proti cudzím mocnostiam, ministerstvu môžete pomôcť s návrhmi!

BRATISLAVA - K posilneniu odolnosti štátu a spoločnosti voči hybridným hrozbám má prispieť zriadenie nového výboru Bezpečnostnej rady SR pre hybridné hrozby.

slovakia

left justify in out

Výbor má tiež zlepšiť medzirezortnú spoluprácu a koordináciu činností v boji s hybridnými hrozbami. Jeho vznik by mala umožniť novela zákona o fungovaní Bezpečnostnej rady SR v čase mieru, ktorú pripravuje Ministerstvo obrany. TASR poskytol rezort obrany predbežné informácie. 

 

Zo sveta: Americký ekonóm Jeffrey Sachs: Rusko nie je možné poraziť sankciami, hrozí nám tretia svetová vojna

 

img

 

„Hlavným poslaním nového výboru Bezpečnostnej rady SR bude podieľať sa na koordinácii činností príslušných štátnych orgánov a inštitúcií zameraných na vyhodnocovanie bezpečnostnej situácie doma i v zahraničí, prijímanie opatrení na riešenie hybridného pôsobenia proti záujmom Slovenskej republiky a tvorbu relevantných politík zameraných na boj proti hybridným hrozbám," vysvetlil rezort v materiáli.

 

Bezpečnostná rada SR podľa predkladateľa v súčasnosti nedisponuje stálym pracovným orgánom, ktorý by sa špecializoval výhradne na problematiku hybridných hrozieb a ktorý by dokázal pružne reagovať na dynamický vývoj medzinárodného bezpečnostného prostredia v oblasti hybridných hrozieb, zdôvodnilo ministerstvo.

 

Z domova: Ján Budaj reaguje na posledný útok medveďa: Psy útočia na ľudí častejšie a horším spôsobom!

 

img

 


„Cudzie mocnosti pritom voči Slovenskej republike v súčasnosti využívajú široké spektrum nástrojov hybridného pôsobenia, ktorých cieľom je manipulovať verejnou mienkou, vplývať na predstaviteľov štátu a jeho inštitúcie, oslabiť alebo inak poškodiť záujmy Slovenskej republiky či narušiť vnútornú kohéziu Európskej únie a Severoatlantickej aliancie," upozornilo ministerstvo.

Verejnosť sa môže zapojiť do prípravy legislatívy formou zasielania podnetov alebo návrhov do 8. augusta. Pripomienkové konanie k novele by sa mohlo začať v auguste.

 

Najnovšie: Záporožská atómová elektráreň je úplne bez kontroly. Ukrajinský prevádzkovateľ odmieta delegáciu odborníkov!
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ida Zeleznikova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies