REPORTÁŽ: Na pomoc materským školám pôjde 90 miliónov eur

NETKY.SK • 28 Apríl 2020, 16:38 • 2 min
REPORTÁŽ: Na pomoc materským školám pôjde 90 miliónov eur

Z ministerstva školstva sa presunie 90 miliónov eur na Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR na prvú pomoc materským školám. Uviedol to dnes na tlačovej konferencii minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling. Podotkol, že pri materských školách sa komplikovane zavádza vyučovanie na diaľku a učitelia tak majú znížený plat. Dodal, že Slovensko potrebuje materské školy, ich učiteľov a kapacity.

slovakia

left justify in out

 

Gröhling podotkol, že pri materských školách sa komplikovane zavádza vyučovanie na diaľku a učitelia tak majú znížený plat. Dodal, že Slovensko potrebuje materské školy, ich učiteľov a kapacity.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Branislav Gröhling (@branislavgrohling),

 

Je nutné podporiť škôlky a ich zamestnancov
Na vláde ministri schválili v rámci návrhu podpredsedníčky vlády pre investície a informatizáciu Veroniky Remišovej (Za ľudí) materiál, v ktorom bol zahrnutý aj projekt na podporu stabilizácie siete materských škôl. Mal by zabezpečiť aj udržanie pracovných miest pre materské školy a kvalifikovanej sily v materských školách, pedagogických a nepedagogických zamestnancov. Na podporu škôlok sa presunie 90 miliónov eur z Operačného programu Ľudské zdroje z osi Vzdelávanie na os Zamestnanosť.

 

img

 

Gröhling sa chce vyhnúť zatváraniu škôlok
Gröhling na tlačovej konferencii podotkol, že vyučovanie na diaľku pre deti pod päť rokov je takmer nemožné a zriaďovatelia tak pristupujú k znižovaniu platov učiteľov a zamestnancov v materských školách. Uviedol, že pokiaľ bude zlá ekonomická situácia pretrvávať, môže to viesť ešte k radikálnejším krokom, akými sú prepúšťanie zamestnancov materských škôl či prípadne zatváranie škôlok. "Nechceme dovoliť, aby žiadna materská škola skončila. Potrebujeme, naozaj, aby od prvej chvíle, kedy to bude možné, boli materské školy pripravené na akúkoľvek obmedzenú prevádzku za, samozrejme, veľmi prísnych opatrení, aby sa rodičia mohli vrátiť do práce," povedal.

 

img

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Gabriela Nagyova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies