REPORTÁŽ: Envirorezort spúšťa zelenú linku na nahlasovanie prípadov týrania zvierat

NETKY.SK • 26 August 2021, 15:24 • 2 min
REPORTÁŽ: Envirorezort spúšťa zelenú linku na nahlasovanie prípadov týrania zvierat

BRATISLAVA - Prípady týrania zvierat bude možné nahlasovať na novej linke ministerstva životného prostredia.

slovakia

left justify in out

Na Zelenú linku Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR bude možné nahlasovať týranie zvierat. Spolupracovať na tom bude s iniciatívou Zvierací ombudsman

 

 

Cieľom je zvýšiť ochranu zvierat

Poslankyňa Národnej rady SR Monika Kozelová (OĽANO) uviedla, že pripravujú zákon o ochrane zvieratSpolupráca Zvieracieho ombudsmana so Zelenou linkou prebieha od minulého roka.

 

V najbližších dňoch sa linka iniciatívy, na ktorej sa prijímali podnety k týraniu zvierat, zlúči so Zelenou linkou. "Naša linka nebude dostupná, resp. bude na nej odkaz, že našich odborníkov nájdu na Zelenej linke," poznamenala zvieracia ombudsmanka Stanová.

 

img

 

"Zelená linka je pripravená. Uvedomujeme si, že podnetov v rámci ochrany zvierat bude viac, ako ich bolo doteraz, pretože linka občianskeho združenia zanikne. Náš postup bude rovnaký ako v iných prípadoch v oblasti životného prostredia," uviedla líderka Zelenej linky Adriana Veselá.

 

Týranie treba nahlásiť na Zelenej linke

Minister Budaj poukázal, že ochrana zvierat je rozštiepená medzi envirorezort a ministerstvo pôdohospodárstva. Na envirorezorte riešia chránené zvieratá, pod agrorezort patria bežné a domáce zvieratá. Delenie zvierat by sa podľa Budaja mohlo prekonať práve pripravovaným zákonom o ochrane zvierat.

 

Kontrolu týraných zvierat robí Štátna veterinárna a potravinová správa, ktorá je podľa Kozelovej finančne a personálne poddimenzovaná.

 

img

 

Kozelová navrhuje, aby kontroly týraných zvierat mohli vykonávať štátni veterinári na základe zmluvy so štátom. Zároveň požaduje rozviazanie rúk enviropolícii, ktorá zasahuje v prípadoch týraných zvierat. 

 

Zelená linka je k dispozícii od 8:00 do 18:00 hodiny na telefónnom čísle či mailovej adrese, ktoré sú zverejnené na webovej stránke ministerstva. Prostredníctvom linky je možné anonymne ohlásiť porušovanie zákonov, ktoré majú chrániť životné prostredie.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies