Nevrlý Dr. House bude mať už 60 rokov

NETKY.SK • 10 Jún 2019, 11:34 • 2 min
Nevrlý Dr. House bude mať už 60 rokov

OXFORD - Svetoznámy britský herec Hugh Laurie získal počas svojej kariéry už viac ako 40 ocenení, medzi ktorými sú aj 2 ceny Emmy a 2 Zlaté glóbusy. Okrem iného je zapísaný aj do Guinessovej knihy rekordov, ako najsledovanejšia postava televízie za rok 2011 v 66 krajinách sveta.

slovakia

left justify in out

Závan veľkej popularity pocítil Laurie v seriáli Dr. House, ktorý si získal mimoriadnu pozornosť hlavne v USA. Lekára Gregoryho Housea zahral v ôsmich sériách a dovedna 176 epizódach. Dokonca bol vďaka seriálu v roku 2006 vyhlásený za sex symbol. Britský herec v tom čase uviedol, že nechápe, prečo ho ľudia začali považovať za sex symbol, odkedy sa objavil v populárnom seriáli Dr. House. Pre britský časopis Now okrem iného s humorom jemu vlastným dodal: "Ani podľa mojej ženy Jo nie som sexy. Je zázrak, že vôbec máme deti".

 

img

 

Hlavnú postavu Dr. Hausa sprevádzala vynikajúca povesť. Jeho inštinkt bol neomylný a jeho metódy účinné. Práve to z neho urobilo výnimočného lekára. Navyše, v komplikovaných medicínskych prípadoch sa vyslovene vyžíval. Zachraňovať životy bolo jednoducho jeho životným poslaním. V roku 2012 však seriál skončil. Napriek úspešnosti seriálu Laurie svoju rolu postupne 'znenávidel', pretože bol dlhodobo odlúčený od rodiny. Vtedy si veľmi želal mať na nejaký čas pokoj a venovať sa svojim deťom a hudobnej tvorbe.

 

img

 

Hugh Laurie sa predstavil aj v ďalších snímkach ako: Sense and Sensibility (Rozum a cit, 1995) s Emmou Thompson a Kate Winslet, 101 Dalmatians (101 dalmatíncov, 1996), The Man in the Iron Mask (Muž so železnou maskou,1998), Stuart Little (Myšiak Stuart Little, 1999), Myšiak Stuart Little 2 (2002), Flight of the Phoenix (Let Fénixa, 2004), Street Kings (Králi ulice, 2008) a ďalšie.

 

img

 

Okrem hereckej kariéry sa zviditeľnil aj na hudobnej scéne. Vydal dva veľmi úspešné albumy, prvým bol v apríli 2011 Let Them Talk, ktorý sa v britskom rebríčku albumov dostal až na druhé miesto, druhý s názvom  Didn’t It Rain pridal v máji 2013. Ten sa v rebríčku dokázal prepracovať na tretie miesto.

 

 

V Bratislave sa predstavil publiku 21. júla 2014.  "Už 25 rokov jedno vlastním a práve som na ňom hral. Zbožňujem jeho zvuk", vyjadril sa v súvislosti s hudobným nástrojom "dobro," ktorý vynašli v Spojených štátoch bratia Dopyerovci pochádzajúci zo Slovenska.

 

 

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies