Rakúsko ruší povinné očkovanie proti covidu

NETKY.SK • 23 Jún 2022, 15:19 • 2 min
Rakúsko ruší povinné očkovanie proti covidu

VIEDEŇ – Na tlačovej konferencii to vo štvrtok oznámil minister zdravotníctva Johannes Rauch, informuje TASR podľa správy rakúskeho verejnoprávneho rozhlasu a televízie ORF.

slovakia

left justify in out

Povinné očkovanie bolo podľa Raucha zavedené za iných podmienok, než aké existujú v súčasnosti pri koronavírusovom variante omikron. Kým predchádzajúci dominantný variant delta výrazne zaťažoval nemocnice, pri miernejšom omikrone sa ukázala obmedzená schopnosť vakcíny chrániť proti nákaze, cituje ministra agentúra APA.

 

img

 

Ako upozornil Rauch, podľa prieskumov povinnosť očkovania aj tak nepresvedčila jeho odmietačov, aby sa nechali zaštepiť. Naopak, táto situácia viedla k značnej polarizácii rodín, kolektívov i celej spoločnosti. Rakúsku navyše ostalo s povinným očkovaním v Európe osamotené.

 

img

 

Očkovanie bude teda odteraz dobrovoľné. „Potrebujeme každý milimeter solidarity a súdržnosti,“ povedal minister zdravotníctva. Príslušný návrh zákona chce vláda predložiť parlamentu ešte v priebehu štvrtka, jeho schválenie sa očakáva začiatkom júla.

 

Možno vás zaujme: Nové pravidlo v parlamente! Ak poslanca vyvedú z rokovacej sály, tak príde o dva platytwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies