Komu udelili Zlatú mušľu v San Sebastiáne?

NETKY.SK • 27 September 2020, 16:11 • 2 min
Komu udelili Zlatú mušľu v San Sebastiáne?

Gruzínsko-francúzska snímka mala mať premiéru úplne inde, nakoniec dominovala na podujatí v Španielsku.

slovakia

left justify in out

Madrid 27. septembra (TASR) - Zlatú mušľu, ktorá sa udeľuje na Medzinárodnom filmovom festivale v San Sebastiáne (SSIFF), dostal gruzínsko-francúzsky film Beginning.

 

 

Režisérku tohto diela Deu Kulumbegašviliovú z Gruzínska porota ocenila ako najlepšiu režisérku. Správu o tom vydala agentúra AFP.
 

Podujatie prebiehalo od 18. septembra do včerajšieho večera. Ide o najväčší festival svojho druhu v Španielsku, ale aj pre celý španielsky hovoriaci svet. Na 68. ročníku bolo tentokrát len 13 filmov, čo je menej než zvyčajne. Príčinou je pandémia, keďže Madrid hlási zvyšujúci sa počet prípadov. Sály boli naplnené na maximálne 40-60 %.

 

 

Víťazný film Kulumbegašviliovej sa mal najskôr prvýkrát premietať na festivale v Cannes, no podujatie bolo pre COVID-19 zrušené. Snímka získala v Španielsku aj ďalšie dve ocenenia - za scenár (Dea Kulumbegašviliová, Rati Oneli), ale aj za ženský herecký výkon (Ia Suchitašviliová).

 

SSIFF vznikol v roku 1953 s cieľom, aby sa propagovali španielske filmy. Postupne získal status jedného z najdôležitejších filmových podujatí.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Michal redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies