Do kín sa vracajú mušketieri v najdrahšom projekte v histórii francúzskeho filmu

NETKY.SK • 8 Apríl 2023, 16:00 • 2 min
Do kín sa vracajú mušketieri v najdrahšom projekte v histórii francúzskeho filmu

Bratislava - Takmer 200 rokov oslovuje ľudí po celom svete romantický dobrodružný príbeh plný lásky a intríg, vášne a zrady, priateľstva a súbojov na život a na smrť. Výpravné spracovanie slávneho románu Alexandra Dumasa, ktoré nakrútili francúzski filmári s rozpočtom viac ako 70 miliónov eur, prichádza do slovenských kín.

slovakia

left justify in out

Film Traja mušketieri: D´Artagnan/Milady je podľa distribučnej spoločnosti Magic Box Slovakia najdrahším projektom v histórii francúzskej kinematografie. "Na nakrúcanie bolo potrebných 650 koní a 9000 komparzistov v prestížnych lokalitách, ako sú palác Louvre, hotel Invalidovňa, zámky Fontainebleau a Saint-Germain-en-Laye, Fort la Latte, Chantilly, citadela Saint-Malo a historické centrum Troyes," uvádza distribučná spoločnosť k snímke, v ktorej účinkujú Eva Green, Vincent Cassel, Olive Jackson-Cohe, Vicky Krieps, Louis Garrel, Romain Duris a iní. Dej filmu režiséra Martina Bourboulona sa odohráva v kráľovstve rozdelenom náboženskými vojnami, kde pod hrozbou britskej invázie hŕstka mužov a žien skríži meče a spojí svoj osud s osudom Francúzska. Temperamentný mladý Gaskonec d'Artagnan, nebojácni a verní kráľovskí mušketieri Athos, Porthos a Aramis, krehká Konstancia, diabolsky ľstivý kardinál Richelieu a krásna a tajomná Milady de Winter sú hrdinami legendárneho príbehu o odvahe, láske a cti. Najnovšia francúzska filmová verzia legendárneho príbehu o d'Artagnanovi príde do slovenských kín v dvoch častiach. Prvá časť s podtitulom d'Artagnan vstupuje do kinodistribúcie 6. apríla a druhá časť s názvom Milady 13. decembra.

 

Trailer k filmu:

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Peter Vince
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies