Rakúskemu katovi nedal ani pričuchnúť: Václav Sivák ukončil Tokhtarova a obhájil titul!

NETKY.SK • 14 Máj 2023, 08:00 • 2 min
Rakúskemu katovi nedal ani pričuchnúť: Václav Sivák ukončil Tokhtarova a obhájil titul!

Český kickboxer Václav Sivák má za sebou úspešnú obhajobu titulu šampióna organizácie Real Fight Aréna pod K1 pravidlami do 66 kilogramov. Jeho titulový vyzývateľ Ruslan Tokhtarov sa absolútne nedokázal dostať do zápasu a napokon ho Sivák v 3. kole aj ukončil perfektným kolenom na spodok. Tokhtarovovi nepomohla ani jeho váhová prevaha, keď deň pred turnajom mal na vážení o 2 kilogramy viac, než bol stanovený váhový limit.

slovakia

left justify in out

Na víťaznú vlnu sa vrátil Vojtěch Garba, ktorý ukončil na TKO Zsolta Ballu už v 1. kole. Naopak, Veronika Zajícová stratila svoju neporaziteľnosť medzi profesionálkami, keď ju predovšetkým v boji na krátku vzdialenosť dokázala nabodovať Amina Mukhamed.

 

img

 

Obhajoba aj s ukončením vo veľkom štýle

Vašek Sivák dominoval predovšetkým po rýchlostnej a technickej stránke. Tokhtarov mal absolútne minimálnu úspešnosť signifikantných úderov a počas priebehu zápasu bola len jediná otázka, či to Sivák dokáže ukončiť. To sa napokon stalo v 3. kole, keď Tokhtarov sa nezotavil už hneď z prvého knockdownu. Ten prišiel po brutálnom kolene na spodok a rakúsky bojovník okamžite dal najavo, že už ďalej pokračovať v boji nebude.

 

Český Bad Boy si tak pripísal už tretiu výhru v rámci RFA a upravil svoje skóre na neskutočných 23-0. Sivák kosí jedného súpera za druhým a vedenie organizácie má vážny problém proti nemu postaviť súpera, ktorý by ho aspoň dokázal nejakým spôsobom ohroziť.

Garba venoval výhru chorému kamarátovi

 

Navrátilec z dôchodku Vojtěch Garba si pripísal víťazný comeback po jeho poslednom ukončení kariéry. Náhradný súper Zsolt Balla ho síce dvakrát dokázal vziať pod seba na zem, no na nej svojimi tvrdými lakťami úradoval hlavne Sliezsky Rytier. Po pretočení Ballu garba spustil tvrdý Ground and Pound a do pár sekúnd bolo po zápase. V pozápasovom rozhovore venoval svoje víťazstvo chorému kamarátovi, ktorý absolvoval operáciu mozgu.

 

img

 

Zajícová s premiérovou porážkou, v boxerskom zápase sa šlo do bodov

Veľmi tesné zápasy predviedli Amina Mukhamed s Veronikou Zajícovou a Vitalji Bojko proti Martinovi Prázdnemu. Mukhamed ťahala v boji na dlhú vzdialenosť za kratší koniec, no po presune na pletivo a na zem ukázala svoje najväčšie prednosti. Všetci traja bodoví rozhodcovia jej prisúdili víťazstvo, a tak Veronika Zajícová zaznamenala premiérovú prehru medzi profesionálkami.

 

Extrémne vyrovnaný duel mali boxeri Vitalji Bojko s Martinom Prázdným, kde bolo tesné každé jedno kolo. Napokon sa na split decision tešil z víťazstva reprezentant PriMMAt Gymu Praha a veľký kamarát Lea Brichtu, Vitalij Bojko.

 

Návrat na víťaznú vlnu má za sebou aj Tobiasz Le, ktorý to tentokrát nenechal na bodových rozhodcov. Debutanta medzu profesionálmi Daniela Ljaška ničil tvrdými calf kickmi a po kolene na hlavu mu na ukončenie stačilo už len pár úderov. Le tak odčinil poslednú porážku proti Bakhitovi a upravil svoje skóre na 3-1.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies