Qatar Airways: Pri silných turbulenciách sa v lietadle zranilo 12 ľudí + VIDEÁ

NETKY.SK • 27 Máj 2024, 09:15 • 4 min
Qatar Airways: Pri silných turbulenciách sa v lietadle zranilo 12 ľudí + VIDEÁ

LONDÝN - Turbulencie počas letu z Dauhy do Dublinu spôsobili v nedeľu zranenia 12 osobám na palube lietadla spoločnosti Qatar Airways. Polovica zo zranených boli členovia posádky, uviedla v správe agentúra AP.

slovakia

left justify in out

Lietadlo sa dostalo do turbulencií počas letu nad územím Turecka. V Dubline však pristálo podľa plánu.
 
Spoločnosť Qatar Airways neskôr oznámila, že zranenia osôb na palube sú len ľahké, a dodala, že incident je predmetom interného vyšetrovania.
 
Podľa AP tento týždeň nejde o ojedinelý prípad. V utorok počas letu z Londýna do Singapuru postihli extrémne silné turbulencie aj lietadlo spoločnosti Singapore Airlines. Jeden cestujúci na palube zomrel - zrejme na infarkt, a 20 osôb skončilo na jednotke intenzívnej starostlivosti. Desiatky ďalších ľudí utrpeli rôzne zranenia, najmä v oblasti lebky a chrbtice, keď ich počas turbulencie prudko hádzalo po kabíne lietadla.
 
Singapore Airlines odvtedy sprísnili pravidlá používania bezpečnostných pásov.

Odborníci na leteckú bezpečnosť tvrdia, že pasažieri sú často príliš ľahostajní, pokiaľ ide o používanie bezpečnostných pásov, čo ich vystavuje riziku, ak lietadlo zasiahne turbulencia neočakávane.
 
Varujú tiež, že tzv. turbulencia čistého vzduchu, ktorú radar neregistruje, sa v dôsledku klimatických zmien vyskytuje častejšie ako v minulosti.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ingrid Vrabcová
Zdroj: AP, Ilustračné foto: theaviatorme.com
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies